Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38120 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Lexus RX w wersji siedmiomiejscowej?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Mag-X Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji Lexusa RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według publikacji, rozstaw osi pozostanie bez zmian, nie należy się też spodziewać istotnych zmian nadwozia poza większym tylnym zwisem.

Na ilustracji opublikowanej przez Mag-X widać, że zachowano kształt i wielkość charakterystycznego okienka w tylnym słupku, zaś dla zwiększenia przestronności miejsc w trzecim rzędzie foteli tylną szybę ustawiono bardziej pionowo.

Istotną korzyścią z wydłużenia nadwozia będzie zwiększenie przestrzeni bagażowej – fotele ostatniego rzędu będą rozkładane w razie potrzeby, a dla zwiększenia przestrzeni na nogi zajmujących je pasażerów będzie można nieco przesunąć do przodu drugi rząd foteli.

 Mag-X podaje podstawowe wymiary auta: długość 5050 mm, 1895 mm, 1710 mm, rozstaw osi 2790 mm. Z faktu, że Lexus zarejestrował w USA znaki handlowe RX 350L i RX 450hL można wywnioskować, że samochód będzie sprzedawany w Stanach z 3,5- litrowym silnikiem V6 oraz z napędem hybrydowym o łącznej mocy 313 KM, analogicznie jak model standardowy. W Japonii dostępna będzie wyłącznie wersja hybrydowa.

Redakcja poleca:

Czyszczenie wnętrza auta i pranie tapicerki. Poradnik
Polski supersamochód dopuszczony do ruchu
Najlepsze używane kompakty za 10-20 tys. zł

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Polecamy: Sprawdzamy co oferuje Nissan Qashqai 1.6 dCi

Lexus RX oferowany jest dziś w Polsce w dwóch wersjach silnikowych. RX 200t wyposażony jest w turbodoładowany, dwulitrowy silnik czterocylindrowy o zmiennym cyklu pracy i mocy 238 KM. Przy małym obciążeniu, np. podczas jazdy szosowej, działa w oszczędnym cyklu Atkinsona, zaś gdy potrzebna jest duża moc, przechodzi do cyklu Otto. RX 450h ma rozwijający łączną moc 313 KM napęd hybrydowy z 3,5-litrowym silnikiem V6, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,7 s i prędkość maksymalną 200 km/h przy średnim zużyciu paliwa w cyklu mieszanym 5,3 l / 100 km.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • elvis (gość)

    No nareszcie zaczynają myśleć o dużych rodzinach. W końcu będzie w czym wybierać. Szkoda tylko że ssangyong jako jedyny daje rabat na karte dużej rodziny.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus RX dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Lexus RX Cena