Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Licytacje. Tani sposób na luksus?

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Różnego rodzaju licytacje przeprowadzane przez urzędy czy aukcje komornicze są dobrym miejscem do pozyskania unikatowych aut, za - czasami - stosunkowo niewielkie pieniądze. Ten rynek nie jest jednak łatwy i trzeba mieć spore doświadczenie w wyszukiwaniu motoryzacyjnych "perełek".

Fot. Archiwum Różnego rodzaju licytacje przeprowadzane przez urzędy czy aukcje komornicze są dobrym miejscem do pozyskania unikatowych aut, za - czasami - stosunkowo niewielkie pieniądze. Ten rynek nie jest jednak łatwy i trzeba mieć spore doświadczenie w wyszukiwaniu motoryzacyjnych "perełek".

Urząd skarbowy w Częstochowie zorganizował właśnie licytację aż 23 samochodów, które zostały zajęte w poczet niezapłaconych przez ich właścicieli podatków. Na liście są takie marki jak Aston Martin, BMW, Mercedes, Jaguar, a nawet Ferrari...

Co ciekawe cena wywołania wynosi 75% wartości szacunkowej. Urząd wprawdzie nie odpowiada za wady ukryte licytowanych samochodów, takie jak np. usterki mechaniczne, ale przynajmniej możemy być pewni źródła ich pochodzenia.

Zazwyczaj w tego typu licytacjach warunkiem udziału jest wpłacenie wadium w wysokości 1/10 kwoty szacunkowej. Jeśli pierwsza aukcja nie zakończy się sprzedażą, wskutek braku chętnych, wtedy - zazwyczaj - cena wywoławcza zostaje obniżona i ogłoszony kolejny termin licytacji.

O ile w przypadku aukcji organizowanych np. przez Agencję Mienia Wojskowego, wziąć w niej udział może praktycznie każdy dorosły obywatel, o tyle w przypadku aukcji organizowanej przez urzędy państwowe i instytucje samorządowe, zdarzają się wyłączenia z nich osób, które w pośredni lub bezpośredni sposób związane są z instytucją licytującą mienie lub też z dłużnikami.

Bez wątpienia "perełką" częstochowskiej aukcji jest Ferrari F430 wyposażone w silnik 4.3 litra, V8 o mocy 490 koni mechanicznych. wycenione przez urząd na kwotę 168 975 złotych.

Czy za taką cenę znajdzie swojego nabywcę - zobaczymy!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości