Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Limit pasażerów w aucie. Nieoczekiwana zmiana w prawie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Łukasz Kaczanowski Rząd dokonał zmiany w przepisach dotyczących kierowców. Od 15 maja 2021 roku zniknął limit pasażerów w większych samochodach osobowych.

Rozwiązanie to wprowadzono 20 listopada 2020 r. Teraz nastąpiły zmiany. W Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. Krótka adnotacja - "w § 24 w ust. 2 uchyla się pkt 3" - wiele zmienia m.in. dla małych firm transportowych.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Uchylony nowelizacją punkt rozporządzenia mówił: "Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r., w przypadku gdy przemieszczanie się następuje (…) pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących".

Ograniczenie dotyczące busów i vanów zostało zatem całkowicie zniesione. Może nim podróżować tyle osób na ile jest zarejestrowany pojazd.

Zobacz także: Skoda Fabia IV generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Rip (gość)

    Serio, kogoś interesują te ich opinie. Ja nigdy kagańca nie założę a co dopiero reszta bzdur...

  • Kazimierz (gość)

    Co za pisanina - pierdułkowa ! Nie można napisać krótko i zwięźle ? Komu potrzebna taka wylewność w tym temacie ? Polak potrafi i nic nas nie zmieni w tej szerokości oraz długości geograficznej. My tak mamy i już.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości