Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Limitowana edycja Maserati GranTurismo S

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. Maserati W 2011 roku przypada 150. rocznica zjednoczenia Włoch. Z tej okazji, niemal każdy włoski producent samochodów stara się uczcić ten fakt, prezentując limitowane edycje swoich modeli nawiązujące do tego historycznego wydarzenia. Jednym z nich jest Maserati, które przedstawiło specjalny model GranTurismo S.
W 2011 roku przypada 150. rocznica zjednoczenia Włoch. Z tej okazji, niemal każdy włoski producent samochodów stara się uczcić ten fakt, prezentując limitowane edycje swoich modeli nawiązujące do tego historycznego wydarzenia. Jednym z nich jest Maserati, które przedstawiło specjalny model GranTurismo S.

Fot. Maserati Ten wyjątkowy model wyróżnia się z zewnątrz matowym lakierem Sebring Blue oraz karbonowymi dodatkami, jak np. spoiler pod przednim zderzakiem. Dopełnieniem atrakcyjnej stylistyki są 20-calowe obręcze w czarnym kolorze.

CZYTAJ TAKŻE

Maserati MC Stradale od Noviteca


Włoski rząd zakupił 19 Maserati Quattroporte


Z kolei wewnątrz odnajdziemy sportowe fotele obite tapicerką z alcantary i skóry, a także liczne aplikacje wykonane z włókna węglowego. O wyjątkowości tego modelu świadczy tabliczka znamionowa z numerem seryjnym.

Maserati nie zdecydowało się na zmiany pod maską. GranTurismo S w edycji specjalnej napędzany jest przez 4.7-litrowy silnik V8 o mocy 450 KM. Pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Produkcja tego modelu została ograniczona do 12 egzemplarzy, a każdy z nich będzie dostępny jedynie we Włoszech.

Fot. Maserati Fot. Maserati Fot. Maserati

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Radush

    Miło jest oglądać tak świetne samochody jak przedstawione tu Maserati. Na szczęście jest jeszcze koncern Fiata, który w robieniu pięknych samochodów ma doświadczenie, i dzięki temu jest liderem. Krążą opinie że współpraca z Chryslerem zepsuje "Piękne oblicze Fiata", mi jednak się wydaje, i po części zostało to potwierdzone, że pomimo łączenia rozwiązań obydwu koncernów Fiat pozostawi stylistykę nienagannie piękną.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości