Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Łódź: kierowcy łamią zakaz pod oknami komisariatu

Data publikacji: Autor: Agnieszka Jasińska

Fot. Krzysztof Szymczak Kierowcy jadący ul. Sieradzką ani trochę nie przejmują się zakazem skrętu w lewo w ul. Wólczańską. Łamią przepisy zupełnie bezkarnie i w dodatku pod komisariatem policji.
Fot. Krzysztof Szymczak - Funkcjonariusze w ogóle nie reagują na te wykroczenia - denerwuje się nasz Czytelnik. - Kierowcy jeżdżą jak tyko chcą a policji to nie obchodzi. A tam jest przecież zakaz skrętu w lewo i powinno się gobezwzględnie przestrzegać. Poza tym to jest okolica Górniaka, to rynek, więc mnóstwo osób tam przechodzi przez jezdnię. Tylko czekaż aż wydarzy się tragedia.

CZYTAJ TAKŻE

BMW i asystent skrętu w lewo

Powrót zielonych strzałek


Policja poinformowała nas, że nie prowadzi statystyk mandatów karnych wystawionych zawykroczenie w konkretnym miejscu w związku z takim przewinieniem. - Mogę tylko stwierdzić, że od początku roku w tym miejscu nie doszło do żadnej kolizji natomiast miał miejsce jeden wypadek, lecz nie był związany z naruszeniem tego zakazu - tłumaczy Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Oczywiście policjanci z pobliskiego komisariatu i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w ramach codziennych zadań reagują na popełnione wykroczenia stosując pouczenia bądź mandaty karne. Za złamanie zakazu skrętu w lewo grozi 5 punktów karnych i 250 zł.

Wczoraj rzeczniczka poinformowała w majlu, że funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego "zostali wyczuleni na łamanie zakazu na skrzyżowaniu Sieradzkiej i Wólczańskiej".

Źródło: Dziennik Łódzki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości