Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Łódź - na tym skrzyżowaniu wciąż giną ludzie. Mieszkańcy zgłosili sprawę do prokuratury

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Sprawa śmiertelnie niebezpiecznego skrzyżowania na łódzkim osiedlu Nowosolna trafiła do prokuratury. Mieszkańcy złożyli doniesienie na miejskich urzędników.
Fot. TVN24/x-news Kroplą, która przelała czarę goryczy, była niedawna śmierć kobiety, która zginęła potrącona przez ciężarówkę. Pod koniec kwietnia zginęła na tym skrzyżowaniu 53-letnia córka pani Anastazji. Kobieta nie może pogodzić się z tragedią.
 
- Jak ktoś mógł do tego doprowadzić? Tyle osób już tutaj zginęło. Jakim cudem to nie skłania urzędników do myślenia? - płacze kobieta. Zwraca uwagę na obietnice budowy obwodnicy, która miałaby rozluźnić ruch na miejskich ulicach. - Tędy tiry jeżdżą na skróty - twierdzi.

Redakcja poleca:
Poprawny przejazd przez skrzyżowanie wymaga patrzenia na wskazania sygnalizatorów świetlnych, znaki poziome i stosowania zasady prawej ręki. Wszystko naraz. - To skrzyżowanie wymaga od kierowców po prostu myślenia - mówi Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji.
 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Wojtek (gość)

    Każde skrzyżowanie, jak i całe uczestnictwo w ruchu drogowym wymagają myślenia, natomiast obowiązkiem organizatorów ruchu drogowego powinno być maksymalne upraszczanie sytuacji na drodze, a nie tworzenie skrzyżowań "do myślenia" bo od tego są np. rebusy i krzyżówki. Niestety często o tym zapominają.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości