Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Łódź: opóźnienia przy budowie ulicy Rokicińskiej

Data publikacji: Autor: Agnieszka Magnuszewska

fot. archiwum Chociaż drogowcy planowali do czwartku zakończyć budowę nowej nitki ul. Rokicińskiej, to roboty przeciągną się do końca tygodnia. Nowa jezdnia zostanie oddana do użytku dopiero pod koniec przyszłego tygodnia i wówczas na ul. Rokicińskiej zmieni się organizacja ruchu. Zamknięta zostanie stara, północna jezdnia.
fot. archiwum - Z powodu małej awarii nie zdążymy przed piątkiem położyć wszystkich czterech warstw asfaltu na Rokicińskiej. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu musimy przełożyć na przyszły tydzień - mówi Zbigniew Sobolewski, dyrektor Kral. - Kierowcy mogą być spokojni, nie ma potrzeby wprowadzania ruchu wahadłowego. Ze starej części Rokicińskiej na nową auta będą zjeżdżać po jezdni o szerokości siedmiu metrów.

CZYTAJ TAKŻE

Katowice mają za mało pieniędzy na remonty dróg

Najgorsze drogi są w Łodzi i w Krakowie


Ruch z jezdni północnej na południową ma być przekierowywany na mostku w pobliżu ul. Malowniczej. Taka organizacja ruchu pozostanie do 31 maja, czyli do końca remontu. W ciągu dwóch miesięcy Kral wyremontuje jezdnię północną i dokończy budowę ronda.

Za to od najbliższej soboty ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na ul. Rudzkiej między ul. Cienistą a Zastawną.

- Ruchem ma kierować tymczasowa sygnalizacja świetlna - mówi Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu.

Źródło: Dziennik Łódzki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości