Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Łódzkie parkomaty

Data publikacji: Autor: (mt) - Express Ilustrowany

Fot. Express Ilustrowany

Lada dzień znów rozpocznie się walka o prawo do zainstalowania w Łodzi i czerpania zysków z parkomatów. Zarząd Dróg i Transportu czeka na pozwolenie Urzędu Zamówień Publicznych, by ogłosić nowy przetarg. Fot. Express Ilustrowany

 

W prawdziwą wojnę o parkomaty przeobraziło się pierwsze postępowanie przetargowe rozpoczęte jesienią. Firmy oferujące urządzenia zarzucały Zarządowi Dróg nieprecyzyjne sformułowanie warunków. Przetarg został unieważniony, potem przywrócono mu ważność, by... unieważnić go znowu. Jak ZDiT zamierza uchronić się przed powtórką sytuacji?

 

- Tym razem dokładnie określiliśmy liczbę parkomatów, ma ich być 209 - mówi Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu.

 

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych ma zezwolić na to, by firma, która wygra przetarg, obsługiwała parkomaty w Łodzi przez pięć lat, a nie trzy jak zakładano wcześniej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • tomek ze Zgierza k/Łodzi (gość)

    Najpierw niech znikną te dziury z naszych dróg, dopiero wtedy im zapłacę, bo na chwile obecną za co mam płacić - już zapłaciłem za felge opone i wachacz 350 zł. Ciekawe ile bym parkował za tą kwotę...A tak nawiasem to Zarząd Dróg i Transportu jest całkiem zbyteczną instytucją, szczególnie biorąc pod uwagę fakt że pracuje tam 150 osób, a wspomniana instytucja i tak nie wykonuje prac remontowych na naszych na drogach tylko pierdzi w stołki a prace te wykonują 3 wynajęte przez ZDiT firmy. A kto za te 150 pensji płaci... tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości