Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Łódzkie taxi znane na świecie

Data publikacji: Autor: (maj) - Dziennik Łódzki

Fot. Krzysztof Szymczak

Proszę jechać zgodnie z przepisami i przestrzegać ograniczeń prędkości – pasażer z taką kartką wsiadł do jednej z łódzkich taksówek. Jak się okazało, był to goszczący w Łodzi Amerykanin.

 Fot. Krzysztof Szymczak

Z podobnymi prośbami, wypisanymi na kartkach lub wypowiadanymi łamaną polszczyzną, zetknęło się wielu łódzkich kierowców taksówek.

– Rzeczywiście, trafiają nam się klienci proszący o jazdę zgodną z przepisami – mówi Mariusz Bedyniak, szef tele-taxi. – Najczęściej uczuleni na poprawną jazdę i ograniczenia prędkości są właśnie Amerykanie.

 

Łódzcy taksówkarze są więc znani na świecie. Tylko czy właśnie na takiej sławie powinno im zależeć?

– Z tłumu kierowców, którzy stracili prawo jazdy za punkty i przystępują do egzaminu kontrolnego, taksówkarzy najłatwiej wyłowić – mówi Mieczysław Olejnik, egzaminator z WORD w Łodzi. – Prowadzą jedną ręką, nie używają kierunkowskazów, przekraczają prędkość i mają kłopoty z manewrami na placu.

 

Nie można uogólniać, bo wśród taksówkarzy jest wielu świetnie jeżdżących kierowców. Właśnie oni są zbulwersowani prośbami, jakie kierują do nich pasażerowie cudzoziemcy. Bedyniak przyznaje, że jeden niezdyscyplinowany kierowca z logo korporacji potrafi narazić na szwank wizerunek całej firmy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości