Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

LOTOS obniżył ceny paliw w całym kraju

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Polskapresse Gdański koncern obniżył dziś ceny paliw na swoich stacjach poniżej „psychologicznej bariery” 5 złotych. Ceny paliw po obniżce to 4,99 zł za litr Pb95 i 4,97 zł za litr ON.

Gdański koncern obniżył wczoraj ceny paliw na swoich stacjach poniżej „psychologicznej bariery” 5 złotych. Ceny paliw po obniżce to 4,99 zł za litr Pb95 i 4,97 zł za litr ON.


Kierowców wracających z urlopów lub planujących wyjazdy na ostatniFot: Polskapresse weekend wakacji czeka na stacjach LOTOS-u przyjemna niespodzianka. Od wczoraj od godziny 12.00 na wszystkich stacjach koncernu ceny paliw to 4,99 zł za litr benzyny bezołowiowej oraz 4,97 zł za litr oleju napędowego. Oznacza to obniżenie cen benzyny i oleju napędowego odpowiednio o 10 i 7 gr na litrze. Obniżka obowiązuję w całej sieci stacji koncernu włącznie ze stacjami LOTOS Optima.

CZYTAJ TAKŻE

Lotos Optima - tańsze stacje benzynowe

Pierwsze stacje Lotos Optima zostały otwarte


Decyzja o obniżce została podjęta  po gruntownej analizie sytuacji na rynku ropy oraz ocenie jej wpływu na działania koncernu. Cena paliwa na stacjach zależna jest bowiem m.in. od czynników makroekonomicznych: kosztu ropy naftowej, kursu złotego do dolara oraz ogólnego stanu gospodarki na świecie.

Warto przypomnieć rzecz oczywistą, chociaż nie zawsze uświadamianą. Każdy kierowca, który napełnia bak swojego samochodu, staje się częścią światowej gry na rynku ropy i finansów. Występują tam czynniki, na które nie mamy wpływu. Możemy natomiast pilnie śledzić wszystkie zmiany zachodzące na tych rynkach i przekazywać naszym klientom korzystne sygnały w postaci obniżki cen paliw.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości