Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Lotos Race and Rally Team

Data publikacji: Autor: Maciej Polny

Fot. Maciej Polny: Podczas prezentacji zespołu w Warszawie, od lewej: prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Krzysztof Groblewski, Stefan Karnabal i Marcin Zachowicz. Powołano nowy zespół rajdowy - Lotos Race and Rally Team. Skupia on kierowców różnych dyscyplin sportu samochodowego.

 

To może być przełom w historii sportów samochodowych w naszym kraju. Wyzwanie na miarę dziejów - zapowiada Lesław Orski. Były wicemistrz Polski w rajdach został menedżerem zespołu Lotos Race and Rally Team, zaprezentowanego wczoraj w Warszawie i skupiającego kilkunastu kierowców różnych dyscyplin sportu samochodowego - rajdów, rallycrossu, wyścigów górskich i równoległych oraz na dystansie 1/4 mili.Fot. Maciej Polny: Podczas prezentacji zespołu w Warszawie, od lewej: prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Krzysztof Groblewski, Stefan Karnabal i Marcin Zachowicz.

 

- Zamysłem stworzenia teamu było połączenie perspektywicznych, ale także już utytułowanych zawodników różnych odmian sportów samochodowych. Mają oni przyczynić się do rozwoju tej dyscypliny, która w ostatnich latach podupadła - wyjaśnia Orski.

 

Grupa Lotos SA została sponsorem zespołu. Firma kojarzona z motoryzacją po kilkuletniej przerwie postanowiła ponownie promować się poprzez sporty samochodowe. Tym razem przeznaczając zdecydowanie większe środki.

 

- Powołanie zespołu jest naturalną konsekwencją mocnej pozycji rynkowej i dobrej kondycji finansowej firmy - podkreślił prezes zarządu Grupy Lotos SA Paweł Olechnowicz. - Mamy zespół wspaniałych, młodych osób. Mamy nadzieję, że zaprezentują odwagę, dynamizm, godnie prezentując się ze znakiem Lotosu.

 

W zespole znalazło się trzech kierowców rajdowych, którzy mają już na koncie znaczące sukcesy. Aktualny wicemistrz Polski - Michał Bębenek, Stefan Karnabal i Mariusz Stec znani są doskonale kibicom z występów w poprzednich sezonach. Stec, obok startów w rajdach, zamierza także bronić wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza kraju w wyścigach górskich.

 

Karnabal to mieszkaniec Trójmiasta. W Warszawie zaprezentował nowy samochód, świeżo po homologacji, Mitsubishi Lancer Evo VIII MR.

 

- To bardzo mocny samochód. Przez ostatnie dwa tygodnie był składany. W piątek i w sobotę zaplanowałem testy, które pokażą czy należy coś poprawić - powiedział Karnabal.

 

W nowym teamie są dwaj czołowi kierowcy specjalizujący się w wyścigach rallycrossowych - trzykrotny wicemistrz Europy Krzysztof Groblewski i wicemistrz Polski Piotr Tyszkiewicz.

 

- Moim głównym celem są występy w mistrzostwach Europy i zdobycie złotego medalu - wyjaśnia sopocianin Groblewski. - Srebro już mi się znudziło. Po latach doświadczeń w końcu dotarłem bezpośrednio do najlepszych fachowców, przygotowujących silniki i skrzynie biegi. Samochód VW Polo Super 1600 zbudowali moi niezawodni mechanicy. Jestem optymistą jak nigdy.

 

Obok Steca, drugim reprezentantem w wyścigach górskich, będzie Marcin Zachowicz z Gdańska. Wystąpi w rywalizacji samochodów historycznych za kierownicą Porsche 911.

 

- Samochody trzeba kochać. Tak jest z moim Porsche. To naprawdę szybkie i zwinne auto - stwierdził Zachowicz.

 

Trzech kierowców - Grzegorz Kuleta, Marcin Czernik i Piotr Bakal reprezentuje nową, dynamicznie rozwijającą się dyscyplinę - wyścigi na 1/4 mili.

 

Grupa Lotos zdecydowała się wspierać także pięciu kierowców, startujących w Pucharze Polskiego Związku Motorowego. Są to Błażej Karwowski, Mikołaj Kempa, Karol Żurek, Konrad Bulanda i Michał Złomańczuk.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • rallyFUN (gość)

    Bębenki - OGNIA!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości