Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lotos zbuduje stacje paliw i MOP-y na przy trasach S3 i S7

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Lotos Spółka Lotos Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy drogach ekspresowych S7 w województwie warmińsko-mazurskim oraz S w województwie lubuskim.

MOP Olsztynek Wschód (kat. II) zlokalizowany jest w pasie drogowym drogi ekspresowej S7, na odcinku węzeł „Ostróda Południe” – węzeł „Olsztynek Zachód” w kierunku Gdańska, na terenie gminy Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie. Włączenie stacji do sieci Lotos zaplanowano na I kwartał 2021 r.

Zobacz także: Policja. Dwa cielaki w bagażniku Forda

Dwa kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych sieci Lotos zostaną wybudowane przy trasie S3 w województwie lubuskim. Oba MOP-y mają zostać otwarte w IV kwartale 2020 roku.

MOP Popowo Wschód (kat. II) oraz MOP Popowo Zachód (kat. III) zlokalizowane będą w ciągu drogi ekspresowej S3 w gminie Bledzew (powiat międzyrzecki). Włączenie obu stacji do sieci stacji Lotos Codo planuje się na IV kwartał 2020

W sieci LOTOS działa obecnie 20 MOP-ów. Korzystają z nich kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy Lotos oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety i sklepy.

Do końca I kwartału 2021 r. planowane jest uruchomienie łącznie 12 nowych tego typu stacji paliw. MOP-y to także 1/3 stacji spośród pierwszych 50 stacji, które LOTOS chce wyposażyć w szybkie ładowarki do aut elektrycznych.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości