Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Łowca Fotoradarów: nie jestem przeciwnikiem straży miejskiej!

Data publikacji: Autor: łs

Emil Rau, Łowca Fotoradarów

Fot. Motofakty Emil Rau od lat tropi nieprawidłowości na polskich drogach. Zwracał szczególną uwagę na działania straży miejskiej oraz sposoby ustawiania przez nie fotoradarów. Słynny Łowca Fotoradarów nie jest jednak przeciwnikiem straży miejskich.

Emil Rau, Łowca Fotoradarów

Fot. MotofaktyGdzie wpływają pieniądze z mandatów? Wszystko zależy, przez kogo zostały wystawione. Policjanci wraz z mandatem karnym wręczają kierowcy, który niedostosował się do przepisów, blankiet przelewu na konto urzędu wojewódzkiego. Wpływy z mandatów nakładanych przez strażników miejskich zasilają kasy urzędów miejskich.

Niestety przyczyniło się to do wielu nieprawidłowiści. Urządzenia do mierzenia prędkości często były ukrywane. Zdarzało się, że były ustawiane w nieprawidłowy sposób. Spostrzeżenia Emila Rau potwierdził raport Najwyższej Izby Kontroli. NIK zauważył, że zaangażowanie strażników gminnych i miejskich w obsługę fotoradarów, zwłaszcza przenośnych, jest podyktowane w wielu wypadkach nie tyle służbą na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co przede wszystkim chęcią pozyskiwania pieniędzy do gminnej kasy.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

W raporcie NIK stwierdził, że strażnicy kontrolują, jak tego prawo wymaga - w miejscach uzgodnionych z policją, ale dzieje się tak tylko na początku i na końcu służby. W trakcie wykonywania zadań strażnicy z fotoradarem mobilnym przenoszą się w miejsca nieuzgodnione z policją, za to przynoszące większe wpływy do budżetu gminy. Aktywność prewencyjna i represyjna niektórych straży gminnych czy miejskich niemal w całości koncentruje się na obsłudze fotoradarów. Skalę nieprawidłowości rząd uznał za wystarczająco dużą, by z początkiem bieżącego pozbawić straże gminne możliwości korzystania z fotoradarów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • hudini (gość)

  Gość robi dobrą robotę, jak coś robią, to ma to być zgodnie ze sztuką, a nie żeby nabijać hajs :) dużo jest takich inicjatyw, jak np portal punkciki.com gdzie można komuś oddać punkty karne :)

 • oro do hudini (gość)

  bezczelna reklama stronki internetowej ;(

 • Audi (gość)

  Emil, Emilem a ja bede z ostrzegaczem jezdził.. Kto jezdzi z Yankiem to wie o co biega

 • Macin (gość)

  Słaby gościu w większych miastach chłopak nie podziała niech pokaże prawdziwa prace SM

 • Siwek (gość)

  Bezczelny grubas opłacany przez TVN, prowokuje sytuacje które nigdy by nie miały miejsca ale to się może niedługo skończy jak zaczną mu stawiać zarzuty

 • Bardzo dobrze że ktoś patrzy na ręce złodziejaszkom z SG/SM (gość)

  Zresztą poziom umysłowy tych formacji przypomina pacjentów z Tworek czy Gniezna. Skąd się bierze taka zapijaczona dzicz w czarnych mundurkach ? Emil zrobił bardzo dobrą robotę. Brawoooooooo! A teraz trzeba to dziadostwo SG/SM zlikwidować i tyle. Albo niech zbierają psie kupy i śmieci do czego zresztą zostali powołani.

 • Bardzo dobrze że ktoś patrzy na ręce złodziejaszkom z SG/SM (gość)

  Jeszcze jedno : ponoć w sejmie trwają prace nad likwidacją SG/SM/ Gdzie te głąby znajdą robotę ?

 • Rembertów (gość)

  Wszyscy narzekają na fotoradary, że to tylko łupanie kasy z biednych kierowców. No to powiedzcie jak walczyć z piratami jeżdżącymi 100km/h przez miasto, i ogólnie coraz większym hamstwem i buractwem na drogach??? Niestety ale w na polską DZICZ musi być ciągły bat, nie można popuścić powrozu, bo inaczej wszyscy przeistoczymy się w świat mad maxa.

 • Jorg (gość)

  Jeden baran cos palnie a reszta za nim jedzie po tych ludziach ktorych nawet nie znacie. Oni znajda prace kolego,gorzej z Toba kolego bo widac ze masz mozdrzek wrobelka. A Emil to idiota ktory moze wystepowac z Doda. Jestem z rembertowem i za radarami przeciw tym idiota na drogach. przez moja wies ta DZICZ jezdzi ponad 70 kmh i lepij . Sproboj zyc jak masz rodzine. Pozdrawiam Rembertow i policje pod kazda postacia

 • gość (gość)

  panom z sm czy sg za komentaże dziękujemy!!! Dla mnie powinni ponosić odpowiedzialność wszyscy urzędnicy za błędne decyzje - to na pewno nie zaszkodzi a da zdrowo do myślenia. Wiele z pośród naprawdę niewinnych osób jest karana bo trzeba wyrobić "normę''. Brawo Emil

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości