Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lublin: Autosalon 2012. Zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Lublin: Autosalon 2012. Zobacz zdjęcia 16 złotych kosztuje zwykły bilet wstępu na trwające targi Autsalon 212 oraz Car Audio BASS&TUNING SHOW 2012 w Lublinie. Dla wielu, to za dużo. Ci jednak, którzy zdecydowali się na kupno biletu, mogą zobaczyć motoryzacyjne nowości oraz stuningowane potwory ryczące siła tysięcy watów.

Wśród nowości w oczy rzuca się peugeot 208 oraz absolutna polska premiera – chevrolet malibu. Na połączonym stoisku Opla i Chevroleta króluje camaro w wersji cabrio. Ever green z Ameryki wzbudzał pożądliwe westchnienia młodszej części widowni, która ze względu na wysokie ceny biletów nie jest zbyt liczna.

Co bardziej oszczędni, łasym okiem spoglądali ku kolejnej premierze na lubelskich targach, czyli skodzie citigo. Małe miejskie auto cieszy się sporym zainteresowaniem zwiedzających.

A skoro już o kosztach eksploatacji, to niezrównanym mistrzem jest opel ampera - Car of The Year 2012, który także jest prezentowany na Autosalonie 2012. Na połączonym stoisku Mazdy, Hyundaia oraz Citroena dominuje natomiast seria DS tej ostatniej marki. Królem był zdecydowanie DS5, supernowoczesne auto przykuwa wzrok niecodzienną bryłą nadwozia i wnętrzem rodem ze Star Treka. Wśród nowości nie zabrakło najnowszego dziecka Mazdy, czyli SUV CX-5 oraz wiecznie młodej MX-5.Niewątpliwie mocnym atutem tej wystawy jest spora kolekcja aut zabytkowych. Wśród nich prezentowane jest legendarne volvo P1800, czy „enerdowski” P-70, protoplasta trabanta. Stan obu jest idealny, tak jakby przed chwilą opuściły fabrykę.W drugiej hali królują stuningowane bestie, ryczące tysiącem watów z zabudów audio. Gwoździem programu jest I eliminacja do Finału Mistrzostw Polski EASCA Poland 2012. Poza zawodami car audio na zwiedzających czekają democary wiodących producentów i dystrybutorów systemów car audio. W ramach tuningowej części zostanie rozegrana „wojna północ-południe”. Jest to cykl zawodów, które gromadzą tysiące zwiedzających. W ramach starcia rywalizują stuningowane samochody z Polski.

W ramach targów jury konkursowe przyznało nagrody wystawców. Za premierę targów uznano citroena DS5, wyróżnienia w tej kategorii otrzymał chevrolet malibu, fiat panda, peugeot 208 oraz skoda citogo. Za wystrój stanowiska i formę ekspozycji targowej główny laur zdobyło Koło Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Lubelskiego. Wyróżnienia przypadły firmie Expak Peugeot, CRH Żagiel-Auto Skoda oraz Energozam – Chevrolet i Opel.
W niedzielę hale targowe w Parku Ludowym w Lublinie będą czynne od 10.00 do 18.00. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 16 złotych, dla uczniów powyżej 14 roku życia oraz studentów – 11 złotych, dla dzieci od 6 do 14 roku życia – 1 zł, poniżej 6 lat wstęp jest wol-ny. Pamiętać jednak trzeba, aby mieć przy sobie legitymację szkolną lub studencką. Jeden bilet uprawnia do wstępu na trzy imprezy.

Paweł Puzio

Lublin: Autosalon 2012. Zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Lublin: Autosalon 2012. Zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości