Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lublin: dla miłośników starych samochodów

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Lublin: dla miłośników starych samochodów Miłośnicy starych aut w Lublinie mają swój dzień, w którym mogą spotkać się z innymi właścicielami i fanami samochodów z duszą. – To znakomita okazja, aby wymienić się wiedzą, doświadczeniem, oraz zobaczyć rzadko spotykane samochody na naszych drogach – tłumaczą organizatorzy.

Do Lublina pomysł przywędrował z Krakowa, gdzie podobna impreza odbywa się cyklicznie już od jakiegoś czasu. Właściciele starych, zabytkowych samochodów, po raz pierwszy w Lublinie spotkali się tydzień temu.

 – Mimo deszczu przyjechało do nas prawie pięćdziesiąt aut – relacjonuje Krzysztof Żurawski, założyciel grupy Lubelskie Klasyki Nocą. Jak dodaje, był to spontaniczny projekt, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i odzewem.

Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 20 na parkingu hipermarketu przy ulicy Orkana w Lublinie. Na pierwsze z nich przyjechali kierowcy z Lublina, Puław, Chełma i Ryk. W zeszły czwartek, w trakcie drugiego spotkania, frekwencja była równie wysoka, a sami kierowcy rozmawiali ze sobą do godziny 23.

– Gościmy auta różnych marek. Nie brakuje mercedesów i BMW z lat 70. i 80., fiatów, syrenek a także unikatowych, jak volkswagen golf pick-up z połowy lat 80. Przyjeżdżają także amerykańskiego legendy jak El camino. Trafiają się także zmodyfikowane polskie perełki – zaznacza Żurawski. – Takich samochodów jest coraz mniej na naszych drogach, a zobaczyć tyle w jednym miejscu, to dopiero coś – podkreśla.
W trakcie takich zjazdów kierowcy m.in. wymieniają się swoją wiedzą i radami dotyczącymi sposobów utrzymania auta w idealnym stanie. Dodatkowo pomagają sobie w naprawach oraz poszukiwaniu unikalnych, trudno dostępnych części. – Zapraszamy wszystkich na nasz profil na Facebooku, na którym można przeczytać zapowiedzi spotkań, oraz zadać pytania – mówi Krzysztof Żurawski.
Jakub  Markiewicz

Lublin: dla miłośników starych samochodów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Lublin: dla miłośników starych samochodów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości