Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Lublin: Pod Racławickimi nie będzie tunelu, poszerzą za to dwie ważne ulice

Data publikacji: Autor: Artur Jurkowski

Al. Racławickie, Sowińskiego, Poniatowskiego będą przebudowane w 2015 roku. Projekt ma być gotowy w najbliższe wakacje. Fot: Jacek Babicz Cztery pasy ruchu na Sowińskiego, buspasy na Al. Racławickich. W środę debata o zmianach drogowych w centrum miasta.

- To nie najlepsze rozwiązania. Mieszkańcy mają dużo uwag: poszerzenie ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego to budowa Al. Racławickie, Sowińskiego, Poniatowskiego będą przebudowane w 2015 roku. Projekt ma być gotowy w najbliższe wakacje. Fot: Jacek Babiczautostrady przez centrum miasta, wycinka drzew, zwężenie chodników dla pieszych. Poparcie ma natomiast remont Al. Racławickich - mówi Henryk Zięba, przewodniczący Rady Dzielnicy Wieniawa.

Ratusz przygotował dwa warianty zmian. Obie koncepcje mają wspólną część "uliczną": poszerzenie - do czterech pasów - ul. Sowińskiego i Poniatowskiego, buspasy na Lipowej i Al. Racławickich. Różnią się pomysłem na drogi dla rowerzystów. Pierwsza zakłada budowę ścieżek rowerowych, druga mówi o pasach dla cyklistów na wydzielonej części jezdni.

Drogi dla rowerzystów są planowane wzdłuż Al. Racławickich, ul. Sowińskiego oraz Poniatowskiego.

Zmiany to skutek rezygnacji z budowy tunelu pod Al. Racławickimi.

- Nie możemy dłużej zwlekać z udrożnieniem ruchu między południowymi i północnymi dzielnicami Lublina - tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Ratusz zapytał mieszkańców o zdanie w sprawie planowanej inwestycji. Wpłynęło prawie 90 opinii. Chodziło głównie o rozstrzygnięcie sprawy dróg dla rowerów. - Lepszym rozwiązaniem jest budowa pasów rowerowych na jezdni. To wygodniejszy wariant zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych - podkreślał Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego.

Mieszkańcy też oceniali proponowane zmiany na drogach. - Oba projekty są nie do przyjęcia. Miasto skaże nas, mieszkańców Poniatowskiego i Sowińskiego, na piekło i "krematorium gazowe" ze spalin samochodów - ocenia propozycje ratusza jedna z naszych Czytelniczek (nazwisko do wiadomości redakcji). - Spalin powinno być mniej niż teraz, bo samochody nie będą już stały w korku tylko płynnie przejadą przez ul. Sowińskiego i Poniatowskiego - twierdzi jednak Kieliszek.

Otwarta debata z mieszkańcami w sprawie zmian na ul. Poniatowskiego, Sowińskiego, Al. Racławickich, ul. Lipowej rozpocznie się w środę o godz. 17.30 w gmachu ratusza (pl. Łokietka 1, sala nr 2).

źródło: Kurier Lubelski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości