Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Lublin. Tak kończy się zagapienie w telefon na przejściu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Policja.pl W dalszym ciągu „na pasach” dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedno z takich zdarzeń odnotowały kamery miejskiego monitoringu w Lublinie.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Lwowskiej. Kobieta przekraczała jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie została potrącona przez  Volvo jadące w kierunku al. Andersa. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Zdarzenie miało miejsce na wyraźnie oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Nagranie z monitoringu pokazuje również, że piesza nie rozejrzała się przed wejściem na przejście - była wpatrzona w telefon.

Zobacz także: Naprawa auta. Ile pieniędzy przeznaczają na nią Polacy?

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez drogę, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m. in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie  należy spodziewać się osób korzystających z jednośladów.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości