Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Lublin: uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego

Data publikacji: Autor: Jacek Słowik

Fot. Archiwum Polskapresse Miłośnicy dwóch kółek napędzanych za pomocą koni mechanicznych opanują w ten weekend (12-13 maja) okolice lubelskiego zalewu.

- Oficjalnie rozpoczynamy sezon motocyklowy. Imprezę organizujemy już po raz piąty. Podczas ostatniej pojawiło się ponad tysiąc motocyklistów, mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie - mówi Karol Mansz, organizator wydarzenia.

Na wszystkich motocyklistów, którzy przyjadą na otwarcie sezonu, czeka masa atrakcji. Pierwsze już w najbliższy piątek. Wtedy to o godz. 16 otworzą się dla przyjezdnych drzwi MoTobazaru mieszczącego się nad zalewem od strony ul.

Tam skupi się większość wydarzeń Lubelskiego Otwarcia Sezonu Motocyklowego. Jeszcze tego samego dnia o godz. 17.20 rozpocznie się przegląd lubelskiej sceny rockowej. Zagrają m.in.: CrankHaust, Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych, ID, Frozen Catz, HighLow i Loom. Następnie odbędzie się pokaz fireshow w wykonaniu grupy Arindal.

Na koniec wieczoru zaplanowano rozstrzygnięcie przeglądu lubelskich kapel i koncert finalistów. W trakcie zabawy uczestnicy rozpalą ognisko, które nie zgaśnie do zakończenia imprezy.

To wszystko w piątek. Kolejne dwa dni natomiast to m.in. sobotni pokaz stuntu motocyklowego czy parada motocyklowa ulicami Lublina (przejazd zaplanowano między godz. 12 a 13). Później zobaczymy mistrzostwa Polski w siłowaniu się na rękę motocyklistów.

Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego zakończy się w niedzielę uroczystą mszą świętą o godz. 11.

Źródło: Kurier Lubelski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości