Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Lublin: zbiorowy pozew za paliwo złej jakości

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Grupa lubelskich przedsiębiorców, którzy zatankowali olej napędowy na stacji przy ul. Łęczyńskiej, zamierza wnieść zbiorowy pozew przeciwko koncernowi paliwowemu. Chcą oni odzyskać pieniądze, które musieli wydać na naprawę swoich pojazdów po zatankowaniu paliwa.
Fot. Archiwum Polskapresse Niestety, mroźna zima, która nawiedziła Polskę kilkanaście dni temu, sprawiła duże problemy kierowcom aut z silnikami wysokoprężnymi. W miarę spadku temperatury, olej napędowy pozbawiony specjalnych dodatków gęstnieje, zapychając filtr paliwa, co w następstwie prowadzi do unieruchomienia pojazdu lub nawet jego uszkodzenia.

CZYTAJ TAKŻE

Płonie ognisko, płonie


Feralnego dnia w Lublinie, kilku kierowców zatankowało olej napędowy, po czym ich auta odmówiły posłuszeństwa. Pomogło dopiero spuszczenie paliwa i wymiana filtrów. Niestety, wiązało się to z dodatkowymi kosztami, które musieli ponieść kierowcy. Jak się okazało, było ich kilku, a łączyło miejsce, w którym kupili olej napędowy. Była to stacja paliw przy ul. Łęczyńskiej. Kierowcy postanowili wnieść wspólny pozew przeciw koncernowi, który jest właścicielem stacji.

Podejrzewają, że paliwo mogło być wątpliwej jakości. - "Tego dnia w Lublinie było tylko minus 14 stopni Celsjusza. Co tym bardziej budzi wątpliwości co do jakości oleju napędowego" - mówi dziennikarzom RMF FM dr Leszek Gardyński, biegły sądowy z zakresu paliw.

Kierowcy domagają się ok. 10 tys. zł. Jest to łączny koszt napraw i zwrotu kosztów paliwa, jakie ponieśli. Wcześniej żądali reklamacji, jednak koncern jej nie uznał podkreślając, że paliwa dostępne na stacjach są dobrej jakości.

Źródło: RMF FM

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości