Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Lublin. Zignorował kwarantannę, rozbił cztery auta (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl / TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Na kwarantannie i pod widocznym wpływem alkoholu 43-letni mieszkaniec Lublina doprowadził do kolizji z czterema zaparkowanymi pojazdami. Mężczyzna siedząc za kierownicą Audi z impetem uderzył w stojącego przy ulicy Forda. Następnie koziołkując uszkodził kolejne trzy pojazdy.

Siedzący za kierownicą Audi mężczyzna poruszał się w kierunku ulicy Północnej. Na ulicy Paganiniego stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wjechało w Forda, a następnie koziołkując uszkodziło hondę, peugeota i opla. Na szczęście oprócz sprawcy zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Audi kierował 43-latek. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało powinien on przebywać na kwarantannie. W związku z tym już podczas udzielania mu pomocy medycznej przeprowadzono szybki test na COVID-19, który dał wynik pozytywny. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Jeżeli na podstawie badania krwi okaże się, że 43-latek był pod wpływem alkoholu, środków odurzających bądź substancji psychotropowych będzie musiał liczyć się z karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem kierowania pojazdami. Dodatkowo do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie za spowodowanie kolizji drogowej oraz nieprzestrzeganie kwarantanny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości