Łukasz Zoll debiutuje w rallycrossowej serii Supercars

(ip)
Sezon 2011 to czas nowych wyzwań dla Łukasza Zolla. Debiut w klasie Supercars nastąpił na czeskim torze w Sosnovej. Budowa nowego auta dla Mistrza Europy Strefy Centralnej trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie zawodnik z Piaseczna startujący Subaru Imprezą N12b, zajął 7. miejsce.

Po zakończeniu rywalizacji, Łukasz Zoll powiedział: "Były to moje pierwsze zawody w dywizji Supercars. Właśnie dlatego w Czechach, starałem się jak najlepiej poznać możliwości nowego auta i wraz z mechanikami ustawić jego optymalne parametry techniczne. W stosunku do BMW z zeszłego sezonu, różnica jest kolosalna. Subaru zupełnie inaczej przyspiesza i hamuje. Przyrost mocy następuje niemal od razu. Zmiana auta spowodowała, że nad ustawieniem zawieszenia musieliśmy pracować od podstaw. Jak pokazały czasy uzyskiwane w kolejnych przejazdach, mechanicy spisali się na medal. Między pierwszym, a ostatnim przejazdem było około 10 sekund różnicy. Auto ma duży potencjał, który postaram się lepiej wykorzystać. Przed kolejnymi zawodami w Austrii mamy niewiele czasu na poprawki, ale jesteśmy dobrej myśli."

W klasyfikacji Supercars, wyścig w Sosnovej wygrał Czech Marek Zeman. Drugie miejsce zajął Pavel Koutný, a na najniższym stopniu podium stanął Jürgen Weiss z Austrii. Następne zawody odbędą się w dniach 16-17 kwietnia na torze Wachauring w Austrii.