Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Luksusowe auta polskiej Temidy

Data publikacji: Autor: łm

fot. Chrysler W Ministerstwie Sprawiedliwości szykowana jest wielka wymiana... samochodów. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 3 mln złotych!

Kiedy polskie sądy się walą, a minister Jerzy Hausner wzywa rząd do oszczędności, Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza przetarg na 42 nowe samochody, w tym 11 luksusowych – pisze dzisiejszy „Fakt”.

fot. Chrysler Mariusz Kramarczuk, szef wydziału zamówień w ministerstwie, nie umiał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego resort wydaje pieniądze na luksusy, skoro nie ma pieniędzy na poprawę pracy sądów. Oświadczył jedynie, że jest odpowiedzialny za organizację przetargu.

O jakie samochody chodzi? Według „Gazety Prawnej” minister sprawiedliwości Marek Sadowski i urzędnicy resorty będą jeździć vanami; Chryslerem Voyagerem lub Citroenem C8.

fot. Citroen Przetarg obejmie 42 nowe auta, w tym 11 luksusowych. Gdyby doszedł do skutku, koszt nowych "bryk" wyniósłby ok. 3 mln złotych. Podobno urzędnicy zażyczyli sobie, żeby każde z aut miało przyciemniane szyby, elektrycznie sterowane szyby boczne, radioodtwarzacze z antenami i głośnikami oraz cyfrowe zegary. Moc silnika musi wynosić najmniej 100 koni – podaje „Gazeta Prawna”.

 

Nietrudno się domyślić, kto miałby zapłacić za ministerialne zbytki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości