Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

M jak Moc

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. BMW Prędkość, przyspieszanie, moc – to słowa kojarzące się z samochodami BMW oznaczanymi literą „M”. Firma zaprezentowała BMW M6.

Prędkość, przyspieszanie, moc – to słowa kojarzące się z samochodami BMW oznaczanymi literą „M”. Firma zaprezentowała najnowsze auto z tej rodziny – BMW M6.Fot. BMW

 

Samochód napędza znany już z modelu M5 benzynowy silnik V10 o pojemności 5 l wykonany z aluminium i ważący zaledwie 240 kg. Podczas normalnej jazdy jednostka napędowa osiąga moc 400 KM, jednak po wciśnięciu przycisku można uzyskać aż Fot.BMW 507 KM. Zwiększoną moc uzyskuje się na drodze elektronicznej. Nad pracą jednostki napędowej czuwa jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów elektronicznej kontroli. W jego skład wchodzą trzy 32-bitowe procesory wykonujące 200 Fot. BMW milionów operacji na sekundę analizując w międzyczasie 50 nadchodzących do nich sygnałów. System ten zmienia nastawy silnika, np. kąt wyprzedzenia zapłonu, moment wtrysku paliwa, szybkość otwierania przepustnicy w kanale dolotowym.

 

BMW M6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna, ograniczona elektronicznie, wynosi 250 km/h. Maniacy szybkości, którzy zdejmą blokadę, będą mogli osiągnąć autem ponad 320 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • BMW (gość)

    NAJLEPSZY SAMOCHÓD NA CAŁYM ŚWIECIE - BEZ KONKURENCYJNE!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości