Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Magia promocji

Data publikacji: Autor: Małgorzata Harasim

Fot. Robert Kwiatek: Gdy sprzedaż nowych samochodów spada, dilerzy są skorzy do indywidualnego obniżania ceny. Warto więc sprawdzić ofertę u kilku dilerów i ... negocjować.

Ceny aut w salonach we wszystkich rejonach Polski wydają się bardzo do siebie zbliżone. Różnice pojawiają się przy dokładnym przeanalizowaniu promocyjnych ofert i rabatów.

 

W Polsce jest wiele salonów wielu marek. Czy istnieje jedna określona cena dla danego auta? Czy dilerzy posługują się indywidualnymi cennikami, czy mają ceny narzucone przez centralę?

 

Sprawdziliśmy ceny modeli - Chevroleta Lacetti 1.6, Citroena C4 1.4, Forda Fusion 1.4 i Toyoty Corolli 1.4 w wersjach standardowych, by przekonać się, czy różnią się one w zależności od miasta. Porównaliśmy oferty proponowane  przez dilerów w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Fot. Robert Kwiatek: Gdy sprzedaż nowych samochodów spada, dilerzy są skorzy do indywidualnego obniżania ceny. Warto więc sprawdzić ofertę u kilku dilerów i ... negocjować. Poznaniu, Łodzi i Krakowie.

 

Cena Chevroleta Lacetti 1.6 we wszystkich interesujących nas miastach wynosi 47 890 złotych, jednak znaleźliśmy salon w Warszawie, w którym cenę podniesiono do 51 890 zł. Cennikowa cena Citroena C4 1.4 (3-drzwiowy) wynosi 57 600 zł. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kupno tego auta do końca kwietnia otrzymamy rabat od 6 tys. zł w Poznaniu, do 9 tys. zł w Warszawie. Cena wyjściowa Forda Fusion 1.4 kształtuje się w granicach 43 tys. złotych. Podczas bezpośredniej rozmowy z handlowcem możemy otrzymać opust cenowy lub otrzymamy bogatsze wyposażenie.

Podobnie koszt Toyoty Corolli 1.4 zawarty w cenniku (58 000 zł) nie musi być wiążący. Podczas rozmowy ze sprzedawcą możemy dowiedzieć się o rabacie lub tak jak w jednym z salonów w Krakowie otrzymamy klimatyzację gratis.  

 

Po wybraniu marki i modelu samochodu, warto sprawdzić nie tylko cenniki, ale także promocyjne oferty dilerów w naszym mieście. Większość sprzedawców jest skłonna do negocjacji ceny czy bogatszego wyposażenia. Nie dowiemy się o tym na stronach internetowych czy broszurach lecz podczas bezpośredniej rozmowy w salonie. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości