Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38421 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Magna nie będzie produkowała aut w FSO

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Gazeta Wyborcza

Fot. Magna International Magna International ostatecznie zrezygnowała z produkcji aut na warszawskim Żeraniu. Kanadyjski koncern podjął decyzję o budowie fabryki w rosyjskim Kaliningradzie. Będzie tam powstawało 250 tys. samochodów rocznie.

Fot. Magna InternationalW ostatnich miesiącach polskie media wielokrotnie informowały o rozmowach pomiędzy przedstawicielami polskiego rządu, a koncernem Magna International. Przedsiębiorcy byli zainteresowani przejęciem zakładów Fabryki Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. Miały tam powstawać modele Infiniti oraz MINI.

Niestety, rozmowy te nie przyniosły żadnych rezultatów. Nissan, właściciel marki Infiniti wycofał się ze współpracy z Magną, zaś BMW, do którego należy MINI, długo zwlekało z decyzją w sprawie rozpoczęcia produkcji. Ostatecznie, Magna zdecydowała się na produkcję aut w Rosji, podpisując umowę z tamtejszym producentem - firmą Awtotor.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarpoz (gość)

    Ale Co Magna chce tam produkować? Skoro Infiniti wycofało się, a BMW "zwleka" ? Kolejny artykuł nie do końca wiadomo o czym.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

FSO dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości