Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Majówka 2019. Uwaga na oznaczenia na drodze - będą nowe komunikaty

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GDDKiA Coraz częściej na autostradach i drogach ekspresowych w Polsce oprócz tradycyjnego oznakowania można spotkać tablice z elektronicznymi wyświetlaczami.

Fot. GDDKiATo znaki o zmiennej treści, na których najczęściej wyświetlany jest numer telefonu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 19 111. Jednak, w zależności od sytuacji na drodze, mogą pojawiać się na nich np. analogiczne informacje, jak tradycyjne znaki zakazu lub informacje o objeździe czy prowadzonych pracach na drodze.

GDDKiA apeluje, że jeśli widzimy na tablicy nad drogą zestawienie znaków na elektronicznych wyświetlaczu, powinniśmy zastosować się do ich. W ten sposób dostarczane są informacje m.in. o ograniczeniu prędkości, zakazie wyprzedzania, zatorze drogowym, wypadku, prowadzonych pracach na drodze lub w jej otoczeniu, a w przypadku zamknięcia drogi o konieczności skorzystania z objazdu.

Zobacz także: Oto światowy samochód roku 2019

W nadchodzący długi majowy weekend znaki o zmiennej treści GDDKiA wykorzysta również do przypominania o prostych zasadach mających duży wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach: konieczności utrzymania odpowiedniego odstępu, jeździe prawą stroną czy też planowaniu odpoczynku w trakcie podróży.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości