Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Majówka. Sprawdzamy ceny paliw na stacjach - gdzie najtaniej?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Wojciech Matusik W ostatnim kwietniowym komentarzu do cen paliw na stacjach analitycy portalu e-petrol.pl nie mają pomyślnych wiadomości dla kierowców. Sprawdzamy ceny paliw przed majówką.

Zgodnie z prognozami i w ślad za systematycznie drożejącą w ostatnim czasie ropą, ceny znacząco poszły w górę, ustanawiając tegoroczne maksima. Największa w porównaniu do notowania z zeszłego tygodnia - wynosząca aż 9 groszy na litrze - podwyżka dotknęła benzynę Pb98. Paliwo to w sprzedaży detalicznej kosztuje aktualnie 5,12 zł. 

O 6 groszy podrożały: benzyna 95-oktanowa i olej napędowy, za które płaci się średnio: 4,82 zł i 4,73 zł/l. Najmniej - o 2 grosze - wzrosła cena autogazu, którego litr jest przeciętnie wyceniany na 2,05 zł. Tym samym od początku 2018 roku cena mocniejszej odmiany benzyny zanotowała skok w górę o 13 groszy, cena popularnej "95" poszybowała wzwyż o 15 groszy, a cena oleju napędowego wzrosła o 18 groszy. Z tendencji wzrostowej wyłamało się jedynie LPG, które od początku tego roku potaniało o 9 groszy, najwięcej (2,14 zł/l) kosztowało na początku stycznia.

Zobacz także: Kierowcy błędnie szacują czas potrzebny na wytrzeźwienie

Tydzień przed majówką najtańszymi regionami w Polsce są Śląsk i Lubelszczyzna. W pierwszym z nich kierowcy płacą najmniej za tankowanie benzyn "98" i "95" oraz oleju napędowego: 5,01; 4,75 i 4,67 zł/l. W drugim z województw najtańszy jest zaś autogaz, który kosztuje 2,01 zł/l. Atrakcyjnymi, z uwagi na koszty tankowania, obszarami jest także Wielkopolska, gdzie ceny benzyn i napędu są wyższe o symboliczny grosz od cen ze Śląska oraz Opolszczyzna, na której również o grosz więcej niż w Lubelskiem płaci się za autogaz.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Dużo mniej powodów do zadowolenia mają natomiast kierowcy w województwie świętokrzyskim, gdzie najwięcej trzeba płacić za litr benzyny Pb98 - 5,19 zł, w województwie warmińsko-mazurskim, w którym najdroższa jest popularna "95" i diesel (4,86; 4,79 zł/l) oraz na Mazowszu - regionie z najwyższą - wynoszącą 2,14 zł za litr - ceną LPG.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja 2018-04-25
Pb 98 5,12
Pb 95 4,82
ON 4,73
LPG 2,05

Ceny w zł/litr.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Olsztyn (gość)

  Ceny w olsztynie od 23.04: Pb95 - 4.99 ON - 4.99 W poniedziałek na BP było nawet 5.07 za Pb95

 • Komentarz usunięty.
 • Luk (gość)

  No to jak zawsze Orlen Zabrze przegial 5,15 za litr 98 ZŁODZIEJE !!!!

 • Asia (gość)

  Orlen Murowana Goślina zyczy sobie 4.99 za litr 95.

 • Cena baryłki? (gość)

  Dojna zmiana + POPIS=SZON

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości