Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Małe auto, duży interes

Data publikacji: Autor: Gazeta Wrocławska

Fot. Peugeot

Za kilka tygodni w wałbrzyskiej fabryce Toyoty ruszy produkcja silników i skrzyń biegów do trzech nowych modeli aut. To jeszcze tajemnica, bo premierę samochodów przewidziano na marzec przyszłego roku. Trzy małolitrażowe pojazdy koncernów Toyota, Peugeot i Citroen klienci zobaczą dopiero podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.Fot. Peugeot

 

W zakładzie Toyota Motor Manufacturing Poland, wybudowanym w wałbrzyskiej specjalnej strefie ekonomicznej, wytwarzane będą dwa typy motorów do modeli Toyota Aygo, Citroen C1 i Peugeot 107: trzycylindrowy benzynowy o pojemności 1 litra i mocy 69 KM oraz czterocylindrowy wysokoprężny (diesel) o pojemności 1,4 litra i mocy 70 KM. Z taśm montażowych zjeżdżać będą także skrzynie biegów.

 

Oficjalne uruchomienie produkcji zaplanowano na 21 stycznia 2005 roku. Toyota Motor Manufacturing Poland zainwestuje w związku z nową produkcją kolejne 300 mln euro i stworzy 700 nowych miejsc pracy. W wałbrzyskich zakładach będzie docelowo pracować ponad 1000 osób. Rocznie będzie powstawać 250 tys. silników i ok. 550 tys. skrzyń biegów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości