Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Małe dostawczaki Piaggio w kolejnym punkcie dealerskim

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Małe dostawczaki Piaggio w kolejnym punkcie dealerskim Firma Piaggio Pojazdy Użytkowe zyskała kolejny punkt dealerski w Polsce. Pojazdy tej marki sprzedaje salon Edmark Auto w Warszawie.

Warszawska firma jest trzecim w Polsce punktem dealerskim Piaggio Samochody Użytkowe. Firma nie ma stałego przedstawicielstwa w naszym kraju, dealerzy współpracują bezpośrednio z centralą marki we Włoszech.

Piaggio w Polsce kojarzy się głównie z jednośladami, ale jest to także producent małych samochodów dostawczych. W Polsce oferowane są trzy modele Piaggio: Ape, Porter i Porter Maxxi. Wszystkie to pojazdy ze skrzynią ładunkową.

Ciekawostką jest Ape. To trójkołowa mała ciężarówka, która jest nieprzerwanie produkowana od 1948 roku. W zależności od wersji pojazd może być napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 50 ccm i mocy 2,5 KM albo silnikiem o pojemności 200 ccm i mocy 10,5 KM lub 12,2 KM. Ładowność wynosi od 175 kg do 1290 kg.

W katalogu Piaggio Pojazdy Użytkowe są również czterokołowe modele Porter i Porter Maxxi oferowane w różnych zabudowach nadwozia o długości od 3400 do 3775 mm. Ich zaletą jest stosunek masy pojazdu do ładowności, która dochodzi do 1120 kg.

Podstawową jednostką napędową jest benzynowy silnik o pojemności 1300 ccm i mocy 65 KM. Pojazdy  Porter  i Porter Maxxi są też dostępne silnikiem o podwójnym zasilaniu na benzynę i LPG (montowany fabrycznie) oraz z napędem elektrycznym.

Wojciech Frelichowski

Małe dostawczaki Piaggio w kolejnym punkcie dealerskim
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Małe dostawczaki Piaggio w kolejnym punkcie dealerskim

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości