Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Małe miasta nie tak szybkie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Pawel Relikowski/Gazeta Wroclawska Wydawać by się mogło, że w małych miastach nie ma problemów komunikacyjnych. Nic bardziej mylnego! W mniejszych miejscowościach prędkości również nie zachwycają. Specjaliści portalu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy 12 polskich miast. Wyniki mogą okazać się zaskakujące.

W Zabrzu równie wolno jak we Wrocławiu

Fot. Pawel Relikowski/Gazeta WroclawskaMimo tego, że Zabrze jest o wiele mniejszym miastem niż Wrocław to prędkości w obu tych miejscach nie różnią się znacząco. W Zabrzu, podobnie jak we Wrocławiu, nie pojedziemy szybciej niż 28 km/h. Bardzo wolno po mieście poruszają się również mieszkańcy Bytomia – około 30 km/h oraz Sosnowca, gdzie prędkość przekracza nieznacznie 33 km/h. W Zabrzu korki zaczynają się najwcześniej, bo już o 8 rano, w Bytomiu bardziej tłoczno zaczyna robić się dopiero około godziny 9, a w Sosnowcu rano prędkości są dość wysokie. Sosnowieckie korki rozpoczynają się dopiero po południu (od godziny 15), kiedy to średnie prędkości na drogach spadają poniżej 30 km/h.

Najszybciej w Częstochowie

Fot. materiały prasowe Ciężko stwierdzić czy to Boża Opatrzność czy najlepsza infrastruktura drogowa powodują, że najszybciej jeździ się w... Częstochowie! Średnie prędkości w tym mieście to ponad 40 km/h. Prędkość, nawet w ciągu godzin szczytu, nie spada poniżej 35 km/h. Drugim, najszybszym wśród mniejszych miast jest Radom, który notuje niemal identyczne średnie prędkości co Częstochowa. Ostatnia na podium jest Piła ze średnią prędkością sięgającą 38 km/h. Warto zauważyć, że w porównaniu z największymi miastami, takimi jak Wrocław, Warszawa czy Kraków, w małych miastch kierowcy poruszają się nawet o 10 km/h szybciej.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik, Ynosik dla Firm oraz Flotis umieszczonych w pojazdach poruszających się po wybranach miastach Polski w pierwszej połowie listopada 2014 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • malemiasto (gość)

    No tak,ale mimo wszystko nawet przy tej samej predkosci wyjazd z Rzeszowa zajmuje 25 minut a Wrocławia ponad 1 godzine. Male miasta sa poprostu mniejsze.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości