Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Małopolska wydaje na drogi

Data publikacji: Autor: rtk - Gazeta Krakowska

W tym roku Małopolska przeznaczy na inwestycje drogowe 172 mln zł, znaczącą część budżetu województwa, który wynosi ok. 610 mln zł.

 

Jeśli uda się zapewnić odpowiednie pieniądze, jest szansa, że około 2010 roku po naszych drogach będzie się jeździło całkiem przyzwoicie - zapewnia Grzegorz Stech, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Małopolsce. Ważne jest także stworzenie sieci dróg, umożliwiających ominięcie głównych tras, m.in. A4 i obejścia Krakowa, przeznaczonych dla turystów z centralnej Polski, zmierzających na Podhale.

 

Jak podkreśla wicemarszałek Jan Bereza, Małopolska wydaje na drogi zdecydowanie najwięcej pieniędzy spośród wszystkich województw - 10 razy więcej niż ostatnie na liście województwo kujawsko-pomorskie. W tym roku zakończy się budowa obwodnicy Kęt na trasie Oświęcim-Kęty i przebudowa dróg Zakopane-Chochołów.

 

Na liście Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego znajduje się osiem inwestycji, w tym budowa przejazdu pod linią kolejową w Oświęcimiu, modernizacja dróg: Kraków-Chełmek, Dąbrowa Tarnowska-Wojnicz, modernizacja wiaduktu w Bobowej czy przebudowa mostu w Muszynie. Ta ostatnia inwestycja ułatwi dostęp do pobliskich uzdrowisk i przejścia granicznego w Leluchowie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości