Wszystko
o samochodach

Porady / Wyposażenie

Mały niezbędnik

Data publikacji: Autor: Marta Kin

Fot. Archiwum Każde auto można zaopatrzyć w drobne elementy, dzięki którym znacznie wzrasta komfort podróżowania.

Przypuszczalnie żaden kierowca nie lubi brudnych siedzeń. Niestety, tapicerki naszych aut, jakiekolwiek one by nie były, na zabrudzenie są bardzo narażone. Nieprzyjemny zapach w aucie też nie służy komfortowej jeździe. Zapewne nie ma nic gorszego jak duchota w samochodzie, gdy zamykamy okna, bo na dworze pada deszcz (a klimatyzacji nie mamy).

 Fot. Archiwum

Po co pokrowce?

 

Pokrowce zapewniają komfort nawet przy długich, wielogodzinnych trasach. Jednak przede wszystkim tapicerka dłużej zostaje czysta. Wybór jest ogromny. W sklepach klasyczne pokrowce kupimy już za 40 złotych. Jednak jeśli do naszego auta chcemy coś o nowoczesnej stylistyce, bardziej eleganckiego, możemy za nie zapłacić nawet 300 złotych.

— Przy kupnie pokrowców warto zadbać o to, żeby siedziska i oparcia były pokryte od spodu gąbką — tłumaczy Marcin Żbikowski, kierowca z Olsztyna. — Zapobiegnie to przesuwaniu się pokrowców po siedzeniu.

 

Do czego owiewki?

 

Owiewki stanowią kolejny krok w poprawie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania samochodu. Współcześnie produkowane auta zostały pozbawione wszelkich występów, rynienek i elementów karoserii chroniących przed dostawaniem się wody przez uchylone okna.

— Zamknięcie okien podczas deszczu nie stanowi, niestety, rozwiązania problemu — przekonuje Żbikowski. — Pogarsza się cyrkulacja powietrza, często dochodzi do parowania szyb.

Również jazda w słoneczny dzień, przy całkowicie otwartym oknie, przestaje być przyjemną, gdy rozgrzane powietrze z impetem uderza nas w twarz. Dlatego warto samochód zaopatrzyć w owiewki.

 

Słońce pali?

 

Przed nagrzaniem samochodu w słoneczny dzień dobrze chronią aluminiowe zasłony na przednie i tylne szyby. Milusińscy natomiast nie będą męczyć się podczas podróży samochodem, w słoneczny dzień, jeżeli na bocznych szybach przylepimy zasłonki przeciwsłoneczne.

 

Palimy w aucie?

 

Warto zadbać również o zapach do samochodu. — Szczególnie gdy mamy w zwyczaju palenie papierosów — dodaje Żbikowski.

Zawieszki z zapachami dostaniemy prawie w każdym dużym sklepie. Większość z nich odznacza się estetycznym, ciekawym wyglądem i na długo odświeża wnętrze pojazdu. Pamiętajmy tylko, żeby zawieszki nie zasłaniały widoczności.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Baba za kółkiem (gość)

    Zaraz widać że autor artykułu to baba i niech trochę zapozna się z prawami fizyki a dopiero wtedy można będzie jej przełużyć jej trochę łańcuch aby z kuchni mogła zagłądać do pokoju.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości