Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Mamy aktualny ranking bydgoskich szkół jazdy

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Najlepsza bydgoska szkoła jazdy może pochwalić się fantastyczną, ponad 54-procentową skutecznością.

Mimo ostrego sprzeciwu niektórych szkół jazdy udało nam się dotrzeć do najnowszego zestawienia tzw. zdawalności. Raporty z tymi danymi systematycznie opracowuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ale pod naciskiem właścicieli ośrodków szkolenia kierowców przestał udostępniać je mediom. Nam udało się zdobyć aktualne zestawienie dzięki nadzorującemu pracę WORD-u Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu.

- Moim zdaniem osoby, które stoją przed wyborem szkoły jazdy powinny mieć dostęp do takich informacji - przyznaje Beata Krzemińska, rzeczniczka UM.

Dzięki temu poniżej możemy zaprezentować listę wszystkich 85 bydgoskich szkół jazdy, które w drugim półroczu 2011 roku wysłały na egzamin swoich kursantów. Zestawienie obejmuje tylko pierwsze podejście do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kat. B oraz skuteczność kursantów poszczególnych szkół w bydgoskim WORD-zie.

- Pamiętajmy tylko, że trudno porównywać szkoły, które w analizowanym okresie przeszkoliły pięć osób od ośrodków, które na egzamin wysłały ponad sto, albo i jeszcze więcej kursantów - zaznacza Tadeusz Błażejewski, zastępca dyrektora bydgoskiego WORD-u.

Według zestawienia pierwsze miejsce, z fantastyczną, ponad 54-procentową skutecznością, zajęła firma Arka-Plus. - Pozycja w rankingu oczywiście cieszy, ale nie przeceniałbym tego sukcesu. Dlaczego? Rola instruktorów jest ważna, ale równe znaczenie mają jeszcze indywidualne predyspozycje uczniów no i jeszcze stres związany z egzaminem - mówi reprezentujący szkołę Henryk Cichacki.

Poniżej prezentujemy pierwszą piątkę rankingu. Pełne zestawienie pojawi się tylko w jutrzejszym (czwartkowym, papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".

1. Szkoła Jazdy Arka-Plus, ul. Leszczyńskiego 37, zdawalność: 54,5%
2. Prestiż, Tomasz Żelazny, ul. Curie-Skłodowskiej 21, zdawalność: 44,8%
3. Auto-Start, Maciej Puziak, ul. Curie-Skłodowskiej 17, zdawalność: 43,8%
4. Szkoła Jazdy Trans, ul. Rupniewskiego 10, zdawalność: 41,9%
5. OSK Tornado, ul. Nakielska 11, zdawalność: 40,8%

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości