Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Mandat z fotoradaru. Szykuje się sroga podwyżka. Kwota wyrwie Cię z butów!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Adam Jankowski Rząd szykuje podwyżkę mandatów i niewykluczone, że zmiany zaczną obowiązywać od grudnia. W planach jest także zmiana jeśli chodzi o mandaty z fotoradaru.

To może oznaczać koniec z niepamięcią u kierowców. Rząd szykuje zmianę, która podwyższy karę za niewskazanie kierującego pojazdem po otrzymaniu mandatu z fotoradaru.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

Obecnie w sytuacji kiedy organy ścigania mają problem z ustaleniem kierowcy, zwracają się o pomoc do właściciela pojazdu. Jeśli ten nie wskaże kto w czasie popełnienia wykroczenia prowadził pojazd, otrzyma 500 zł mandatu, bez punktów karnych. 

Projekt zmian zakłada, że grzywna za takie przewinienie wzrośnie  z 500 zł do maksymalnie aż 8 tys. zł.

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Polak (gość)

  Pisowskie zlodzieje

 • Bartek (gość)

  Brawo

 • Buf (gość)

  No tak..trzeba zbierać na 500+ i inne...

 • Jach (gość)

  Akurat jeśli chodzi o prędkość to policyjne nieoznakowane grupy "speed" swietnie dają sobie z tym radę. Natomiast problemem są pijani kierowcy oraz ci co wyprzedzają na przejściach dla pieszych zwłaszcza w sytuacji gdy na sąsiednim pasie samochód już się zatrzymał w celu przepuszczenia pieszego za to wykroczenie powinno być bezwzględnie 2000 zł mandatu i z 15 pkt karnych, ponieważ jest to świadome narażanie na utratę zdrowia a nawet życia innych uczestników ruchu tj. pieszych.

 • Świetnie! (gość)

  Nie zapłacisz ani złotówki... Wystarczy, że będziesz jeździł zgodnie z przepisami. Bądź cwany i nie pozwól władzy zarabiać na sobie! :)

 • Krzysztof (gość)

  Złodzieje i szukania pieniędzy na siłę

 • mlekopij (gość)

  a nie lepiej od razu rozstrzelać na miejscu....

 • Badi82 0909@ (gość)

  Za wyprzedzanie na przejściu odrazu zabrane dożywotnie prawo jazdy. Robią to świadomie . Za pijaństwo do końca życia powinien nie mieć prawka, i w dodatku jak zrobił krzywdę komuś to do końca utrzymywać osobę poszkodowana oraz jego rodzinę a żeby czasem się sam nie targnął to że w razie czego to przechodzi na kolejnych członków rodziny.

 • Polak (gość)

  Czy nie widzicie że w Polsce przejścia dla pieszych są co 20 metrów. W Niemczech niema pasów dla pieszych i to piesi uważają na samochody tylko u nas postawione zostało wszystko na głowie. Pytam się czy te przepisy są dla ratowania pieszego czy dla ratowania budżetu państwa

 • Polak (gość)

  Czy nie widzicie że w Polsce przejścia dla pieszych są co 20 metrów. W Niemczech niema pasów dla pieszych i to piesi uważają na samochody tylko u nas postawione zostało wszystko na głowie. Pytam się czy te przepisy są dla ratowania pieszego czy dla ratowania budżetu państwa

 • bgt (gość)

  Z butów to wyrwie pisowców po wyborach.

 • Kierowca Bobo (gość)

  Widocznie nie mają pojęcia ile Polacy zarabiają i dlatego planują podnieść tak drastycznie wysokość mandatów żenada nic po za tym podziękowania nastąpią przy następnych wyborach

 • Kierowca (gość)

  Do ,,Polak,, chyba nigdy nie byłeś w Niemczech.

 • Polak (gość)

  W TEN SPOSÓB PIS NISZCZY POLAKOW NA KAŻDYM KROKU. DALI 500+ ODBIORĄ 2500 . NIE MAJĄ SKAD BRAĆ PIENIĘDZY NO TO NAJLEPIEJ Z MANDATÓW. ZŁODZIEJE PRZEZ NICH JEST WSZĘDZIE DROŻYZNA. LUDZIE NIC Z TYM NIE ROBIĄ, NIKT NIE REAGUJE A MOŻE BY TAK WYJŚĆ NA ULICE ŻEBY WIEDZIELI ŻE JEDNAK LUDZIE NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z ICH POMYSŁAMI.

 • Czytelnik (gość)

  Podwyżki mandatów bez korelacji z przeciętnym wynagrodzeniem doprowadzą do tego, że Polak będzie odsiadywał mandat w pierdlu, a pozostali będą płacić w podatkach na ich utrzymanie. To chyba jeden z elementów "nowego ładu".

 • Grze (gość)

  Pisowcy wraz z ich szeryfem bez rodziny i prawajazdy są już całkowicie odrealnieni, a zmiany w przepisach ruchu drogowego mich zaczną od: 1. Weryfikacji ograniczeń prędkości (prosta droga, ścieżka rowerowa, pas zieleni dwie chałupy i ograniczenie do 50 itd) 2. Kara adekwatna do wykroczenie w korelacji do zarobków np przekroczenie o 30km/h a jazda bez uprawnień, czy po kielichu, 3. Pieszy może wtargnąć na przejście dla pieszych i wina kierowcy lub stać przy przejściu i rozmawiać z drugim a kierowca ma czekać czy wejdzie czy jeszcze pogadamy sobie. O innych bzdetach z ruskiego ładu nie wspomnę ×××××#! ×××# i konfederację tyż.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości