Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mandat z fotoradru. Jak często Polacy łamią przepisy?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Anna Kaczmarz W maju fotoradaru Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował prawie 138 tysięcy naruszeń, z czego ponad 135 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości. Limitów prędkości nie przestrzegają kierowcy m.in. na autostradzie A1.

W analogicznym okresie w 2020 roku tych naruszeń urządzenia zarejestrowały 140,3 tys. Majowy wynik to spadek ok. 2,4 tys. wykroczeń. 

Najwięcej przekroczeń prędkości zarejestrował fotoradar ustawiony na drodze krajowej 10 w Solcu Kujawskim - ok. 800 naruszeń. Natomiast najwięcej przejazdów na czerwonym świetle zarejestrował fotoradar na al. Krakowskiej w Mrokowie (mazowieckie) - około 700 naruszeń.

Z kolei na autostradzie A1, w kierunku na Kamieńsk tylko w maju odcinkowy pomiar prędkości zarejestrował 20 tys. naruszeń.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Kierowcy przekraczali prędkość średnio o 25 km/h, Trzeciego maja fotoradar na autostradzie A1 w kierunku Tuszyna zarejestrował  jednak auto, którego kierowca przekroczył prędkość o 64 km/h w obszarze niezabudowanym jadąc 134 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h.

Zobacz także: Nissan Qashqai w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości