Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mandaty 2022. Kary według nowych stawek. Rekordzista zapłacił 2,5 tys. zł

Data publikacji: Autor: Alicja Glinianowicz / Naszemiasto.pl

Fot. Grzegorz Olkowski Pomimo, że Komenda Stołecznej Policji przyznała, że noc sylwestrowa była dosyć spokojna na drogach, to nie obyło się bez pijanych kierowców oraz kilku niebezpiecznych sytuacji, co skutkowało nałożeniem przez funkcjonariuszy wysokich mandatów.

Nie dla wszystkich ten rok rozpoczął się dobrze. Są już pierwsi zatrzymani kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę "na podwójnym gazie" oraz tacy, którzy znacznie przekraczali dozwoloną w danym miejscu prędkość.

Od soboty 1 stycznia zaczęła obowiązywać nowelizacja kodeksu drogowego, co związane jest ze zmianą wysokości mandatów. Od teraz kierowcy zapłacą znacznie więcej. Grzywna, którą może nałożyć sąd może obecnie wynieść nawet 30 tys. zł, natomiast wysokość mandatu wzrosła do pięciu tys. zł.

Warszawa. Wyprzedzanie przed przejściem, alkohol i nadmierna prędkość

W Warszawie są już pierwsi kierowcy, którzy otrzymali kary według nowej taryfy.

"Niestety w Nowy Rok część osób wjechał za mocno. Przykładam jest kierująca, która na ul. Słomińskiego omijała pojazd, który zatrzymał się przepuszczając pieszego. Ciekawostką jest, że tym pojazdem był radiowóz, w dodatku oznakowany. Pani otrzymała mandat w wysokości 1500 zł" – podała Komenda Stołeczna Policji.

To jednak nie koniec, wieczorem w Nowy Rok stołeczni policjanci wskazali, że w stolicy miały miejsce kolejne zatrzymani na drodze. Kierowca, który jechał 160 km/h Mostem Siekierkowskim, zapłacił 2500 zł.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

"Już po kilkanaście mandatów po 1500 zł i 2000 zł nałożyli policjanci warszawskiej grupy 'SPEED'. Rekordzista pędził Mostem Siekierkowskim blisko 160 km/h. Oznacza to mandat w wysokości 2500 zł i utratę prawo jazdy" – podaje KSP.

"Kolejny kierowca zatrzymany na Trasie Siekierkowskiej. Tym razem pędził blisko 180 km/h, mając sądowy zakaz kierowania pojazdem i blisko 2 promile alkoholu w organizmie" – dowiadujemy się dalej.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drogach oraz zapoznanie się z nowymi stawkami mandatów, które grożą za nieprzestrzeganie kodeksu drogowego.

Więcej o wszystkich zmianach dla zmotoryzowanych na 2002 roku możecie przeczytać w materiale Zmiany dla kierowców w 2022 roku. Podwyżka mandatów, zaostrzenie kar, punkty karne po nowemu. Co jeszcze czeka zmotoryzowanych?

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jano (gość)

    No i gitarra jak nie mają mózgu to niech płacą

  • Katarzyna (gość)

    Ja wszystko rozumiem, błędy się zdarzają, ale jak można zapierd.... 50km/h więcej niż dopuszczalne? Czy Ci ludzie są chorzy? Prawda jest taka, że takie wysokie mandaty powinny być już od lat, bo nikt zdrowy na umyśle nie przekracza prędkości o 30 więcej, to są już patologie i bardzo dobrze, że dostają takie kary, może coś do nich dotrze. Natomiast za przejechanie na pasach, gdy ktoś przepuszcza pieszego powinny być wstrzymywane prawa jazdy na miesiąc.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości