Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Mandaty. Czy w 2020 roku zmieni się sposób zapłaty? Wyjaśniamy

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. 123RF W przyszłym roku sposób wnoszenia opłat za mandaty będzie taki sam, jak dotychczas. Nie będzie konieczności realizowania takich opłat za pomocą mikrorachunku podatkowego, który od 1 stycznia 2020 będzie musiał posiadać każdy podatnik.

Mikrorachunek podatkowy, czyli Indywidualny rachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Poprzez mikrorachunek podatkowy każdy podatnik będzie płacił do urzędu skarbowego podatek PIT, CIT i VAT. Przepis wchodzi w życie od 1 stycznia 2020 roku.

Pojawiły się jednak pogłoski, że poprzez mikrorachunek podatkowy będzie również trzeba wpłacać wszystkie inne zobowiązania wobec budżetu państwa, w tym także mandaty i grzywny.

Zobacz także: Używany Peugeot 607. Czy warto kupić?

Jednak w rozmowie z portalem money.pl te pogłoski zdementował Paweł Jurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów. Mandaty i grzywny w 2020 r. będą realizowane po staremu, czyli albo płacąc gotówką w banku lub na poczcie na konto podane na mandacie lub dokonując płatności przelewem.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości