Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mandaty. Jedna kontrola, sześć naruszeń

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Transport paneli podłogowych z Łodzi do Bełchatowa pełen nieprawidłowości. Podczas jednej kontroli łódzcy inspektorzy ITD stwierdzili aż sześć uchybień.

O blisko tonę za dużo ważył pojazd z panelami podłogowymi, skontrolowany 5 marca przez łódzką ITD. Wykrytych naruszeń podczas tej kontroli było znacznie więcej.

Przekroczone prawie o trzy tony zostały także normy dotyczące nacisku na oś. Inspektorzy odnotowali też braki w dokumentach. Kierowca nie posiadał wymaganego wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy. Brakowało ważnego badania tachografu i badań technicznych pojazdu, a po analizie karty kierowcy okazało się, że prowadzący przekroczył maksymalny czasu jazdy bez przerwy o blisko 2 godziny.

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Kierowca został ukarany mandatami karnymi w kwocie 650 złotych. Wobec przedsiębiorcy wszczęto dwa postępowania administracyjne, które mogą zakończyć się karą w wysokości 5200 złotych za naruszenia z ustawy o transporcie drogowym, oraz karą w wysokości 5000 złotych za  naruszenie przepisów z ustawy prawo o ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru ładunku.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ernest (gość)

    kierowca nie miał ani cb radio ani yanosika, skończyło się jak się skonczyło

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości