Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mandaty. Kierowca dostał mandat 4500 zł. Za co tak wysoka kara?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. KAS Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Okazało się, że na skrzyni biegów zamontowany jest magnes fałszujący czas pracy kierowcy.

Kierujący opuścił pojazd bez polecenia kontrolujących funkcjonariuszy i ukrył się pod podwozie. Próba schowania się kierowcy nie była przypadkowa, ponieważ w trakcie kontroli ujawniono zamontowany na skrzyni biegów magnes zakłócający pracę impulsatora.

Zobacz także: Opony zimowe. Sprawdzamy najpopularniejsze mity

Okazało się, że prowadzący samochód ciężarowy ukrył magnes w kieszeni i oddał go dopiero po analizie wydruku z tachografu, który wskazywał tzw. pauzę czyli odpoczynek kierowcy od czasu pracy.

Dwudziestopięcioletni mieszkaniec województwa mazowieckiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem na łączną kwotę 4450 zł. Ponadto za założenie magnesu na impulsator, który powoduje korektę licznika samochodowego grozi odpowiedzialność z art. 306 a Kodeksu karnego czyli kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast przedsiębiorca zatrudniający kierowcę, może zostać ukarany karą administracyjną w wysokości 12000 zł.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Michał (gość)

  Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Gosc (gość)

  To jest tragedia że karę dostaje kierowca A nie jego szef który na nim wymusza to zachowanie. Pracuje biedak w takiej firmie bo gdzies musi zeby utrzymac siebie i swoja rodzine. Niestety nie jest poslem ktory zarabia 12 tys. I jeszcze nazeka ze mu do 1 nie starcz bo ma 2 synow na studiach.

 • Dawid (gość)

  Akurat kierowca ciężarówki ma wysokie zarobki często od 5000 zł netto w góre...

 • To potencjalny zabójca (gość)

  Przemęczenie to straszne wypadki z udziałem ciężarówek. Za ten numer powinien odpowiadać właściciel. Kierowca robi co mu każe.

 • Pierre d'Olony (gość)

  Brawo! Tak trzymać. Przyciągania innego jak ziemskie i miłosne -nie tolerujemy. Wejdzie mu pijocek na pasy i wina siofera, bo zestawu tam nie powinno byc.

 • Pierre d'Olony (gość)

  Do tych co komentujecie, ze to nie jego wina. Jak by nie wiedzial, to by sie pod podwozie nie chowal. Wszystkich takich barankow, jezeli robia to nagminnie, po wiele godzin, nalezy odbierac SWIADECTWO KWALIFIKACJI i wysylac na kurs po nowemu 140h, a nie pienieznie. To sa swiry z zapalkami w powiekach.

 • marcel driver (gość)

  Stary patent - rozgarnięci kierowcy już nie stosują, lepiej mieć zmiennika-widmo. A ta bieda to nie wśród truckersów.

 • Eric (gość)

  Nikt nikogo nie zmusza kierowcą sam podejmuje decyzję żaden k...A szef mnie nie zmusi do podpięcie magnesu to ja prowadzę zestaw ważący 40 ton i to ja odpowiadam za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze a szef może sobie gadać co chce decyzja jest kierowcy zgodnie z normami pracy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości