Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mandaty. Na to oszustwo decyduje się coraz więcej kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Inspektorzy ITD z Rzeszowa alarmują. Rutynowe kontrole przeprowadzone w ostatnich dniach, ujawniły kilka przypadków jazdy na cudzych kartach kierowcy. W ten sposób kierujący chcą oszukać czas pracy.

Byli zatrzymywani ze względu na niewłaściwie zabezpieczony ładunek. Ale kolejne etapy kontroli inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego ujawniały dużo poważniejsze przewinienia kierowców. Podkarpacka ITD zwraca uwagę na coraz częstsze używanie cudzych kart kierowców przez szoferów. To poważne naruszenie - próba ukrycia przez kierowców zbyt długiej jazdy, zbyt krótkich odpoczynków.

Trzech kierowców, którzy jechali na nie swojej karcie, ujawniono podczas kontroli przeprowadzanych na drogach województwa podkarpackiego w sobotę, 13 października, jak również w poniedziałek i wtorek (15, 16 października). Kierujący przewozili towary zarówno na ternie kraju, ale też na trasach międzynarodowych.

Zobacz także: Ten dokument może być wkrótce niepotrzebny

Za jazdę na cudzej karcie, kierowcy dostali po 2000 złotych mandatu karnego. Także przewoźnicy muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi. W tym przypadku kara administracyjna wynosi 3000 złotych. Do tego mogą dojść kary dla przedsiębiorców za przekroczenie obowiązujących norm czasu pracy. U dwóch skontrolowanych przez podkarpacką ITD, kary za stwierdzone naruszenia opiewają na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Inspektorzy zatrzymali wszystkie, nielegalnie używane karty kierowców. W takich przypadkach ITD odsyła karty do organu, który je wydał.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Olek (gość)

    No sami szefowie każą tak kombinować i z yanosikiem jeździć, więc co się dziwić, że jest jak jest ...

  • Joker (gość)

    Kierowcy sami się oszukują.Panowie,przemyslcie to.Właściciel zarabia Stańko A Wy macie problemy.jeżdżę 40 latek ale mam na takie układy wypalone.Chcecie być wcześnie W domu ,??...to pieprznijcie tym śmierdzący zawodem,który doprowadzą do rozbicia rodziny ,krzywizny kręgosłupa i wielu innych dolegliwości zdrowotnych.Jest to przekaz do ludzi ,oczywiście młodych,bo my starzy nie mamy już wyjścia,musimy w głównie siedzieć,.Pozdrawiam i doceniam poświęcenie ,ale Naprawdę się to nie opłaca,.

  • dariusz noo (gość)

    Piekna praca kasy sporo zwiedzanie swiata..ryzyko jest ale gdzie go nie ma. Pracujac jako mechanik zarobisz pol z tego

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości