Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mandaty. Ponad 160 mandatów za wycieraczką Opla. Auto stało na ulicy blisko 1,5 roku (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Ponad 160 mandatów na sumę ponad 32 tysięcy złotych nałożono na właściciela samochodu, który od października 2019 roku stał przy ulicy 3 Maja w Gdańsku.

Pojazdu przez długi czas nie można było usunąć z parkingu, ponieważ nie był wrakiem. W tym czasie za szybą pojawiały się kolejne kwity do zapłaty.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

- Auto nie kwalifikowało się do usunięcia jako pojazd nieużytkowany. Dopiero w momencie, kiedy ktoś wybił w nim szybę, sytuacja uległa zmianie. Samochód w tym momencie stwarza zagrożenie, więc musi być usunięty - powiedziała Marta Drzewiecka ze straży miejskiej w Gdańsku.

Ostatecznie samochód został przewieziony na parking administracyjny i tam poczeka na swojego właściciela.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • AdaM (gość)

  A nikomu nie przyszło do głowy aby się zainteresować tematem bliżej tylko bezmyślnie jak robot wkładać za wycieraczkę kolejne. Wydaje mi się że można takiej niefrasobliwości zapobiec obciążając tego robota kosztami tych mandatów bo skoro nikt się autem i mandatami nie interesuje to może wypadałoby sprawdzić co się dzieje z jego właścicielem. Czy to takie trudne

 • M3 (gość)

  Doluzcie mu kolejne mandaty osly... Już po 3 powinien zostać usunięty. Wysłane pismo do właściciela, dwa upomnienia i zabierać auto. Jak przez 6 miesięcy nikt po nie się nie zjawi to na licytacje za pół ceny dla ludu.

 • Marek (gość)

  To typowe w naszym kraju, wkładać mandaty nakazy i nie zainteresować się dlaczego one nie znikają, a redakcja zamiast robić halo na takie postępowanie powinna zainteresować się tematem z drugiej strony i to nagłaśniać tą tępotę wszystkich funkcjonariuszy itp, będzie to na pewno artykuł na niejedno wydanie w skali kraju, ale po co zdjęcie lawety troszkę gryzmołków i dzionek zaliczony.

 • cienki Bolek (gość)

  Marek (gość) 2021-03-23 14:42 - jasne, powinni właścicielowi zafundować jeszcze myjnię na przeprosiny. Przy drugim mandacie za szybą, odholowanie i egzekucja.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości