Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Mandaty. Rząd chce zmian Kierowcy nie będą zadowoleni

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Relikowski Taryfikator mandatów do zmiany? Kolejny raz powraca temat podwyżki mandatów. Dla kierowców może to oznaczać nawet trzykrotnie większe kary.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów, maksymalny mandat, jaki policjant może nałożyć na kierowcę, wynosi 500 zł. Kwota ta jest stała od 16 lat.

Z ustaleń radia RMF FM wynika, że mandaty mają wzrosnąć nawet trzykrotnie. Ma to być jedna z pierwszych spraw jaką zajmie się nowy rząd. Maksymalny mandat za przekroczenie prędkości może zostać podniesiony do 1500 zł.

Zobacz także; Będą nowe fotoradary. Od kiedy i gdzie?

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że nie prowadzi prac nad nowym taryfikatorem. Jak czytamy w oświadczeniu wystosowanym do mediów: "obszar ten pozostaje poza właściwością Ministerstwa Infrastruktury. Kwestie te określa Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń."

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Staszek (gość)

  Skuteczny jest tylko % od przychodów. Jest już wielu ludzi, którzy zarabiają 10 tyś zł w górę. Ich ten 1500 zł nie zaboli, ale 15 lub 150 tyś już by odczuli. Można by tym budżet podreperować.

 • M (gość)

  Witam. Zwracam się do Państwa o pomoc zbieram na zabieg przepukliny kręgosłupa męczą mnie straszne bóle i rwa kulszowa leki typu tramal nie pomagają odmówiono mnie świadczenia rehabilitacyjnego nie mogę chodzić proszę o jakieś dobrowolne wpłaty osoby dobroduszne na mój numer konta 39102033780000160203308087 z góry serdecznie dziękuję. LICZY SIĘ KAŻDA KWOTA...

 • pisowskie bzdury (gość)

  Pisiorom brakuje pieniędzy.

 • Dolejlama (gość)

  Wreszcie. To ma boleć!

 • Miś (gość)

  Cudownie. Nareszcie. I tak mało, ale może trochę ostudzi zapał polskiej husarii drogowej...

 • warszawiak (gość)

  Bez kozery powiem Milion ! A co!

 • dziadek (gość)

  rozumiem że i piesi w swej twórczości radosnej na przejściach / na drodze3 nie będą dyskryminowani i spotka ich w ramach RÓWNOPRAWNEGO użytkowania dróg dostawać będą identyczne wypiski.

 • Kolarz (gość)

  Coś czuję, że ilość użytkowników Yanosika znacząco wzrośnie po tych zmianach. Jestem niemal pewien.

 • www.eu-transport.pl (gość)

  Kolejne podwyżki mandatów. Kolarz masz rację, Yanosik będzie cieszył się coraz większym uznaniem wśród kierowców.

 • Gdańszczanin (gość)

  Każdy kij ma dwa końce...Przy rekinie i płoć wyżyje, a było już kilka krajów gdzie wprowadzili % kary zależny od dochodu. W każdym z tych przypadków stracił budżet państwa i obywatele jako benificjenci. Jeżeli to zostanie wprowadzone w PL, to przynajmniej dla mnie będzie to ta waga na szali gdzie ucieknę z podatkami do "sąsiadów" i % z zera z dochodu jest zero. Albo inaczej , dlaczego kogoś karać za to ze jest ktoś bardziej zaradny od innych ? Karać go za to ? Idźmy dalej, niech ma! Zeby było sprawiedliwie , jeżeli ktoś dokona innego wykroczenia przestępstwa, powiedzmy nawet zabije to rownież ukarajmy go % odpowiednio więcej do odssiadki bo jet bogaty !!!! Nonsens !!!!!!!!

 • NN (gość)

  Pierwsze pytanie, które się nasuwa przytaczające ten śmieszny argument to to, czy wasze wynagrodzenie drodzy koledzy i koleżanki wzrosły o 300% w przeciągu ostatnich 16 lat ? Po za tym co z mandatami polityków, senatorów i sędziów i innych "równiejszym obywateli" ? dla nich też taryfikatory zostaną zwiększone ? Co z równością prawa wobec obywateli ?. To absurd, że szary kowalski ma płacić większe mandaty zarabiając niewiele więcej od najniższej krajowej a polityków, senatorów i innych "równiejszych", którzy zarabiają grube tysiące "po znajomości", dlaczego przepisy które sami stanowią ich nie obowiązują ??

 • NN (gość)

  Jak długo obywatele pozwolą kopać się w 4 litery czemu nie powiemy stanowczego nie głupocie partii. Miało nie być podwyżki podatków a tu nie dość, że ceny produktów idą do góry to jeszcze podwyżka taryfikatorów mandatowych, zniesienie dopłat do żłobków i przedszkola, wyprowadzanie "bokiem" oszczędności polaków z OFE i mamienie obywateli ppk, że niby będzie inaczej niż z OFE... A obywatele niczym naiwna wierna żona po raz koleiny milczy i przebacza otrzymując kolejny strzał. Bo co bo za chwile będzie inaczej co nie? Powiedziałbym, ze Francuzi mają większe "kohones" i potrafią wyrazić swój sprzeciw nie godząc się z niesprawiedliwością galopujących podwyżek i podatków. Powiem tak zabierzcie sobie to 500+ a w zamian oddajcie ten 1000, który podstępnie wyciągacie z kieszeni polaków m.in. przez "akcie takie jak ta". A nieroby bądź partyjni klakierzy, którzy wypowiadają się "bardzo dobrze" nie powinny w ogóle brać udziału w dyskusji gdyż temat dotyczy kierowców...

 • kopeć antoni (gość)

  A może zrobić tak jak w krajach na całym świecie.Mandaty od wysokości zarobków. W końcu to jest kara, i powinna każdego dotknąć a nie tylko biedy. co to za PIS.

 • HEGEM0N (gość)

  Wiem, kto bęzie zadowolony z waloryzacji stawek mandatów razy 4. Jest to prezydent FIA - Jean Todt

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości