Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Mandaty. Tak działa nowa metoda karania kierowców (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 /x-news

Fot. TVN24 /x-news Specjalny dron do rejestrowania wykroczeń drogowych to nowy nabytek lubelskiej policji. Patrol z powietrza nagrywa ewentualne wykroczenia kierowców i przekazuje informacje funkcjonariuszom znajdującym się na ziemi, którzy podejmują interwencję.

– Dron może być wykorzystywany do obserwacji tego, co dzieje się na konkretnych skrzyżowaniach lub w miejscach występowania zagrożeń, a także do wyłapywania niebezpiecznych zachowań na drodze – wyjaśnił Kamil Gołębiowski z policji w Lublinie.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

W przeciągu dwóch godzin z powietrza ujawniono 6 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu. Kierowcy nie uniknęli odpowiedzialności i zostali ukarani mandatami karnymi

To pierwszy raz, gdy na drogach powiatu ryckiego policja korzysta z pomocy dronów, ale już planowane są kolejne akcje z jego użyciem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Bartek (gość)

    Jeżeli chodzi o drony to popieram stanowisko policji- bo rzeczywiście jest dużo cwaniaków na drogach - którzy są pokorni tylko na pokaz gdy policja obserwuje - a w większości wyprzedzają tam gdzie się nie powinno - przez 50 lat mojej jazdy miałem kilka przypadków gdzie zapłaciłem mandat za nie swoje przewinienia. Opiszę jeden taki - który się często powtarza przez cwaniaków = jadąc z Krakowa na Śląsk starą drogą - wyprzedzał mnie samochód -ale widział z daleka że stoi drogówka z radarem - gwałtownie hamował i zjechał za mnie - ja tą drogą jeździłem często więc jechałem prawidłowo - ale po zatrzymaniu mnie przez patrol pan policjant mnie ukarał ponieważ byłem pierwszy w kolumnie i nie pomogły tłumaczenia że zawinił kierowca za mną - takich przypadków miałem 4 = Kraków -Wieliczka i 2 razy Mysłowice -tak policja ma zawszę rację -czyś winny czy nie.!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości