Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Mapy Google. Jak zmierzyć odległość z punktu A do punktu B?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Wiele osób chcących wyznaczyć trasę z punktu A do punktu B, sięga po aplikację Google Maps. Jaką odległość będziemy musieli pokonać? Można to łatwo sprawdzić dzięki funkcji mierzenia odległości.

Funkcja mierzenia odległości w Google Maps jest dostępna zarówno na smartfonach i tabletach, jak i komputerach osobistych.

Na komputerze mierzenie odległości włączymy poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy punkt początkowy i wybierając opcję "Zmierz odległość". Następnie klikamy dowolne miejsce na mapie, by przygotować trasę do zmierzenia. Aby dodać kolejny punkt, klikamy dowolny punkt na mapie.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

W przypadku smartfonów  dotykamy i przytrzymujemy dowolne miejsce na mapie tak, by na ekranie pojawiła się pinezka. Na dole wskazujemy nazwę miejsca, a następnie na stronie miejsca przewiń w dół i wybieramy "Zmierz odległość". Teraz pozostaje dodać wskazać punkt - przesuń mapę tak, by krzyżyk lub czarny okrąg znajdował się na następnym punkcie, który chcemy dodać. W prawym dolnym rogu ekranu klikamy "Dodaj +".

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości