Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Marcinkiewicz wraca do Brna

Data publikacji: Autor: Joanna Kalinowska

fot. rallycross-sport.com W najbliższy weekend, na torze w czeskim Brnie, odbędzie się piąta runda Mistrzostw Świata FIA GT.

fot. rallycross-sport.com Na charakteryzującym się zmiennym ukształtowaniem terenu torze ponownie wystąpi polski kierowca Maciej Marcinkiewicz. Polak jeżdżący w barwach zespołu Proton Competition, będzie zmieniał się za kierownicą Porsche 911 GT3 RS z niemieckimi kierowcami Geroldem Riedem i Christianem Riedem.

 

Kierowca zespołu Hołowczyc Management po raz ósmy weźmie udział w zawodach na torze w Brnie. Marcinkiewicz triumfował tu dwukrotnie startując w wyścigach Formuły 3.

W zeszłym roku na tym samym torze, Polak zadebiutował w zespole Proton Competition za kierownicą Porsche 911 GT2, a jego zmiennikami byli wtedy dwaj włoscy kierowcy, Mauro Casadei i Moreno Soli. Po dobrych wynikach kwalifikacyjnych, polsko-włoska załoga nie ukończyła imprezy z powodu awarii. Na 18. okrążeniu w Porsche prowadzonym przez Mauro Casadei urwało się koło.

 

” Mogę z całą pewnością powiedzieć, że tor w Brnie znam najlepiej ze wszystkich torów w Europie, które miałem możliwość poznać. – mówi Marcinkiewicz - Od samego początku będę starał się jechać jak najszybciej, chociaż Porsche GT3 przejechałem w Brnie tylko kilka okrążeń, ale za to więcej jeździłem GT2 i to mi z pewnością ułatwi dopasowanie specyfiki jazdy naszym autem do tego toru.  Na pewno będzie bardzo trudno, konkurencja jest bardzo silna i dysponuje znakomitymi samochodami, ale mimo to jadę z dobrym nastawieniem."

 

Rywalizację na torze w Brnie będzie można śledzić na kanale Eurosport na żywo w niedzielę 30 maja w godzinach 9.00-10.00 oraz w obszernej relacji z wyścigu w godzinach 22.45-23.45. Magazyn podsumowujący wydarzenia całego wyścigowego weekendu w czwartek 3 czerwca o godzinie 20.15.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości