Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Mariusz Stec – trzeci raz w mistrzowskiej koronie

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Mariusz Stec – trzeci raz w mistrzowskiej koronie Do zawodów w Załużu, które rozegrano w miniony weekend, zgłosiły się 93 załogi. Już pierwszego dnia Mariusz Stec zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł mistrzowski, pobijając rekord trasy samochodów turystycznych.

– Pierwszy dzień to dla nas kolejny sukces. Pobiliśmy rekord trasy i dzięki temu zdobywamy trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. To wydarzenie dla mnie bardzo ważne. Zapisujemy się na kartach wyścigów górskich dość grubym tuszem – mówił Mariusz Stec po pierwszym dniu.

W ogólnej klasyfikacji wyścigu przegrał tylko z Andrejem Krajci, który jeździ formuła LOLA 96/50. Ze względu na roz-staw osi i masy taki pojazd osiąga zdecydowanie większe prędkości. Sumaryczny czas dwóch przejazdów wyścigowych dla Krajciego to 4:32,928, natomiast Mariusz Stec osiągnął wynik 4:55,053.

Podczas drugiego dnia dla LOLI był równie satysfakcjonujący. Niestety Stec nie dojechał do mety ze względu na awarię skrzyni biegów. – Tak musiało się stać. Jechaliśmy powyżej normy pierwszego dnia na podjazdach treningowych. Skrzynia trochę z nami pojeździła i stąd ten problem. Pomimo wymiany na drugim zakręcie od startu zablokował się drugi bieg – tłu-maczy Stec. Skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa podczas drugiego podjazdu wyścigowego.

Już teraz kibiców zapraszamy na ostatnie dwie rundy Wyścigów Górskich Sienna już 30 września.

(p.p.)

Mariusz Stec – trzeci raz w mistrzowskiej koronie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mariusz Stec – trzeci raz w mistrzowskiej koronie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości