Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Marzenia w dwa tygodnie

Data publikacji: Autor: Jarosław Popek - Dziennik Bałtycki

Fot. Konrad Dobrzyński Konrad Dobrzyński zrealizował swoje marzenie. Przejechał na starym, rosyjskim motocyklu z Gdańska nad Bajkał.

Konrad Dobrzyński, gdański motocyklista zrealizował swoje marzenie. Przejechał na starym, rosyjskim motocyklu z Gdańska nad Bajkał.

Fot. Konrad Dobrzyñski

Podróżnik pokonał łącznie 7266 km. - Minimalnie przejeżdżałem dziennie 268 km, najdłuższy dzienny przebieg to 685 km. Ruszałem w drogę skoro świt, a zatrzymywałem się gdy robiło się ciemno. Czas mnie gonił - mówi Dobrzyński.


Na szczęście do pewnego momentu dopisywała pogoda. Deszczowo i błotniście zrobiło się dopiero za Krasnojarskiem, już na Syberii. - Drogi tam są w tak fatalnym stanie, że aż trudno to opisać. To nawet nie glina, ale jakaś bliżej niezidentyfikowana maź - opowiada podróżnik.


Po drodze Dobrzyński spotykał wielu ludzi. - Zaskoczyła mnie gościnność i życzliwość Rosjan. W kilku sytuacjach bardzo mi pomogli. Szczególnie, gdy miałem techniczne kłopoty z motocyklem. Zawsze znalazł się ktoś, kto mi w tym pomógł. Na przykład w Kazaniu w naprawę mojego motocykla zaangażowali się członkowie tamtejszego klubu motocyklowego - opowiada.


Eskapada zakończyła się we wsi Wierszyna nad Bajkałem, gdzie mieszka wielu Polaków. Tam też Dobrzyński zostawił swój motocykl na „przezimowanie”. - Wrócę po niego w lipcu przyszłego roku - zapowiada. - Mam nadzieję objechać Bajkał dookoła. Tyle rzeczy jest tam jeszcze do zobaczenia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • LEON (gość)

    TEZ JEZDZE SOWJETEM BARDZO CI ZAZDROSZCZE TEJ WYCIECZKI MAM TAKJE SAME PLANY POZDRAWJAM

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości