Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Maserati ma plan produkcji zelektryfikowanych aut. Jaki model będzie pierwszy?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Maserati Maserati chce dołączyć do producentów zelektryfikowanych samochodów. Wszystkie nowe modele tej marki będą również występować w wersji hybrydowej.

Program elektryfikacji Maserati rozpoczyna się w tym roku, a pierwszym samochodem hybrydowym, który zostanie zbudowany, będzie nowy Maserati Ghibli.

Z kolei produkcja nowych Maserati GranTurismo i GranCabrio, pierwszych samochodów marki wyposażonych w 100% rozwiązania elektryczne, rozpocznie się w 2021 roku. Maserati zdecydował się na budowę GranTurismo i GranCabrio w centrum produkcyjnym Mirafiori, z inwestycją w wysokości 800 milionów euro.

Jak poinformowano, jeszcze w tym roku Mirafiori umocni swoją pozycję światowego centrum zajmującego się elektryfikacją i mobilnością przyszłości, przy czym znaczna część jej zdolności zostanie przeznaczona na produkcję nowych zelektryfikowanych samochodów marki.

Zobacz także: Budowa dróg. GDDKiA ogłasza przetargi na 2020 rok

Jednak główna siedziba Maserati wciąż znajduje się w Modenie, gdzie są opracowywane i testowane samochody tej marki, i gdzie jeszcze w tym roku ma zostać zbudowany nowy super sportowy samochód.

Maserati przymierza się również do wprowadzenia do produkcji pojazdu użytkowego. Ten model ma zostać zbudowany w Cassino i ma odgrywać wiodącą rolę dla marki dzięki innowacyjnym technologiom. Około 800 milionów euro zostanie zainwestowanych w budowę nowej linii produkcyjnej, której rozpoczęcie planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2020 roku. Oczekuje się, że pierwsze samochody przedprodukcyjne zejdą z linii do 2021 roku.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Maserati zdjęcia

Maserati dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Maserati Cena