Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Masz piracką mapę do nawigacji GPS? Policja tego nie sprawdzi

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Masz piracką mapę do nawigacji GPS? Policja tego nie sprawdzi Policjanci z drogówki podczas rutynowej kontroli nie mogą sprawdzić, czy mapa zainstalowana w samochodowej nawigacji jest oryginalna.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, mogą to uczynić tylko jeśli mają uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Dlatego w praktyce podczas rutynowej kontroli drogowej albo zatrzymania z powodu przekroczenia prędkości funkcjonariusze nie mogą przeszukać wnętrza samochodu.

Legalność mapy zainstalowanej w samochodowej nawigacji GPS mogą sprawdzić celnicy. Ale – jak pisze „DGP” – nie mogą zatrzymać urządzenia z pirackim oprogramowaniem, bo zajmują się tylko przypadkami, gdy ktoś sprowadza z zagranicy towar w ilościach handlowych.

Warto pamiętać, że dobra – czyli aktualna i dokładna – mapa to najważniejszy składnik samochodowej nawigacji. Więcej: Nawigacja GPS z mapą Polski lub Europy - poradnik kupującego

Dla tych, którzy nie chcą płacić za oryginalną mapę rozwiązaniem może być instalacja darmowego oprogramowania na telefonie wyposażonym w GPS. Takie mapy oferuje m.in. Google i serwis Yanosik.pl.

Masz piracką mapę do nawigacji GPS? Policja tego nie sprawdzi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Masz piracką mapę do nawigacji GPS? Policja tego nie sprawdzi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości