Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Masz taki smartfon? Możesz mieć problem, aby zapłacić za przejazd

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

fot. KAS/MF 1 października system poboru opłat drogowych via-TOLL przestał funkcjonować, a zastąpił go system e-TOLL. Dedykowana dla niego aplikacja nie uruchomi się na każdym smartfonie
Do korzystania z systemu e-TOLL zobowiązany jest użytkownik pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także użytkownik autobusu niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, który porusza się po sieci dróg płatnych.
 
Kierowcy pojazdów lekkich na autostradach A2 i A4 jeszcze do 30 listopada br. będą mogli korzystać z manualnego poboru opłat lub wybrać płatność elektroniczną. Od 1 grudnia 2021 r. bramki pomiędzy węzłami Konin-Stryków (A2) oraz Wrocław-Sośnica (A4) przestaną funkcjonować.
 
 
Korzystając z aplikacji e-TOLL PL można opłacać przejazd pojazdów ciężkich na drogach płatnych oraz samochodów osobowych na odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica). Kierowcy samochodów osobowych, którzy od 1 grudnia br. nie będą korzystać z aplikacji e-TOLL PL lub z urządzeń pokładowych do przekazywania danych geolokalizacyjnych, opłacą przejazd poprzez zakup biletu autostradowego (e-biletu).
 
Aplikacja mobilna e-TOLL PL dostępna jest w sklepie Google Play dla urządzeń posiadających system Android (wersja 6.0 lub nowsza) oraz w sklepie App Store dla urządzeń z systemem iOS (wersja 13 lub nowsza).
 W praktyce oznacza to, że użytkownicy iPhone 5S, iPhone 6/6 Plus nie zainstalują aplikacji.

Zobacz także: Tak prezentuje się Rolls-Royce Cullinan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • J-23 (gość)

  E-toll jest do bani.sa lepsze aplikacje

 • J-23 (gość)

  E-toll jest do bani.sa lepsze aplikacje

 • J23 (gość)

  Będę przekraczać na aplikację Iko jest taka możliwość.

 • Fin (gość)

  Na chwilę obecną mój telefon pobrał aplikację, złożył meldunek do US i tyle

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości